Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza na nową serię rodzinnych wędrówek po lesie, tym razem jednak po zmroku. Celem wieczornych wycieczek jest przełamanie strachu przed nocą, orientacja w terenie na podstawie mapy fizycznej oraz urządzeń nawigujących, a także integracja dzieci i młodzieży. Za każdym razem wybierzemy inną trasę, poznamy różne ciekawostki przyrodnicze i historyczne lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zaś bliżej lata poznamy techniki operowania kompasem oraz biwakowania, przedłużając naszą wyprawę o noc pod namiotem. Co jakiś czas rozpalimy też ognisko. Nasze mroczne przygody odbywać się będą raz w miesiącu.
Zobacz wideo relacje z naszych wędrówek rodzinnych>>> Przez Wydmy Lubiatowskie, na poszukiwanie Mikołaja>>> Jesienią przez malownicze Lasy Mirachowskie>>> Na poszukiwanie neolitycznej kopalni bursztynu>>> Rezerwat Przyrody Ptasi Raj, Wyspy Sobieszewskiej>>> Wśród jezior i potoków górnego tarasu GdańskaZobacz inne wideo relacje, na
naszym kanale Youtube1. Do kogo skierowane są nasze trasy?Trasy wędrówek adresowane są do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z naszymi trasami powinny poradzić sobie dzieci już w wieku 6 lat. Dystans proponowanych przez nas tras uzależniony jest od ilości i wysokości pokonywanych wzniesień, co oznacza, że nie zawsze najkrótsza trasa będzie najłatwiejsza. Ułożone przez nas trasy w formie pętli będą liczyły od 6 do 8 km. Czas ich przebycia należy od uczestników i ich tempa marszu, a także prawidłowości wykonywania zadań na mapie.
ps. Na wycieczkę można zabrać ze sobą futrzanego przyjaciela, ale na smyczy 2. Jak przygotować się do wędrówki ?Trójmiejski Park Krajobrazowy to liczne wzgórza i wzniesienia, dlatego też warto ubrać się na sportowo. Trasy naszych wędrówek poprowadzone są szerokimi drogami leśnymi, jednak nie brakuje też wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowego spaceru rekomendujemy buty trekkingowe o twardej podeszwie z protektorem. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi. Na wędrówkę warto zabrać ze sobą także coś do picia i coś na ząb, wszak w lesie sklepów nie będzie. Z uwagi na fakt, że poruszamy się po zmroku należy posiadać dobrą latarkę, najlepiej czołówkę, aby ręce były wolne.
3. Celem głównym są przyrodnicze dziwolągiCzym są przyrodnicze dziwolągi? Dziwne, zwykle niewystępujące w danym obszarze, bądź po prostu inne niż większość pozostałych. Mowa tu o drzewach stanowiących pomniki przyrody ożywionej, których występuje sporo w obrębie Gdyni Gołębiewa. Na naszej trasie zobaczymy grupę żywotników olbrzymich, świerki, daglezje, modrzewie oraz nietypową sosnę splecioną z bukiem, niczym para zakochanych. Powiemy sobie czym te drzewa się wyróżniają, jaka jest ich natura, skąd pochodzą.
4. Poznamy też różnorodne szlaki turystycznePoruszając się po leśnych duktach poznamy także różnorodne oznakowanie szlaków turystycznych, których na terenie lasów sopockich występuje nieco więcej niż w innych rejonach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Odnajdziemy je także na mapach, opowiemy o ich specyfice, tak aby w przyszłości potrafić je rozróżniać i z łatwością poruszać się w terenie.
Każdy uczestnik otrzyma od nas najnowszą mapę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
5. Trasa:Dystans do pokonania: max. 6 km
Czas przebycia: minimum 3 godziny + ognisko
Poziom: dla początkujących
Trasa do wglądu w aplikacji traseo.pl (tylko dla zarejestrowanych uczestników)
6. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki:Gdynia Gołębiewo, parking leśny przy pamiątkowym Kamieniu Bąbelków
>>> Lokalizacja parkingu na mapie GoogleZbiórka o godz.: 17:30 / sprawdzenie obecności / 17:45 wymarsz
7. Ognisko na zakończenie wędrówki:Na koniec wieczornej przygody rozpalimy ognisko w miejscu do tego przeznaczonym, nieopodal miejsca parkingowego. Organizator zapewnia do tego celu drewno, podpałkę, metalowe kije do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków, worki na śmieci i dobrą zabawę.
Uczestnicy organizują we własnym zakresie: zakąski, kiełbaski, napoje itp.
8. Zgłoszenia i opłaty:-Wpisowe:- 20 zł od osoby (płatne przelewem na konto, do piątku 14 stycznia 2022 r)
- 30 zł od osoby (płatne w gotówce na zbiórce /
o ile będą wolne miejsca)
-Zgłoszenia:- Zgłoś swój udział organizatorowi podając:
imię, nazwisko oraz nr telefonu mailowo na adres:
gr3miasto@gmail.com- W mailu zwrotnym otrzymasz nr konta do przelewu9. Warunki udziału:- W wieczornej wycieczce, dzieci uczestniczą pod opieką rodziców, opiekunów prawnych
- Minimalny wiek dzieci: 6 lat / Uwaga: trasa nie jest dostosowana do wózków terenowych
Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA10. Świadczenia:- Opieka przewodników na trasie wędrówki (prowadzący i zamykający)
- Mapa turystyczna Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego dla każdego uczestnika
- Ślad gps trasy wędrówki / lub kod do trasy na traseo.pl na prośbę mailową
- Apteczka pierwszej pomocy z wyposażeniem dla piechurów,
- Pamiątkowe zdjęcia po wędrówce
Organizator:Krzysztof Kochanowicz,
Grupa Rekreacyjna 3miasto
tel. +48 502 778 115
mail. gr3miasto@gmail.com
Ps. Kolejna rodzinna wędrówka po zmroku najprawdopodobniej w
sobotę 12 lutego