Jak nie zgubić się w lesie? Gdzie w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności czytania mapy? W jaki sposób precyzyjnie nawigować w terenie i w miejskiej dżungli? Jak zdrowo i przyjemnie spędzić niedzielne przedpołudnie i pozbyć się zbędnych kilogramów? Przekonasz się już 28 stycznia w Parku Brzeźnieńskim biorąc udział w Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Stowarzyszenie Almanak.
Gry Parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno - sportowe w poszczególnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.
Dla każdego coś miłego Dla uczestników przygotowane zostały kolorowe mapy, cztery ciekawe trasy do wyboru o różnym stopniu trudności i ciepła herbata. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal, 1 pkt. do Odznaki Imprez na Orientację i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.
Rodzaje tras:ŁAZIK (RODZINNA) - 2-3 km
BRYKACZ - 3-4 km
TUŁACZ -3-5 km
BIEGACZ - 3-6 km
Więcej informacji, zgłoszenia i opłaty na https://www.parkowe.almanak.pl/komunikat-startowy
Zbiórka w SP 20, ul. Wczasy 3) Program:
9:30-12:30 praca biura zawodów. Można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu.
10:00-12:30 start drużyn zgłoszonych internetowo (z zarezerwowanymi mapami) i drużyn zgłoszonych na miejscu (w ramach puli map rezerwowych). Minuty startowe przydzielane będą na starcie zgodnie z kolejnością rejestracji uczestników na sekretariacie.
11:30-12:30 start drużyn zgłoszonych w dniu imprezy na mapach osób zgłoszonych wcześniej, które nie stawiły się na starcie do godz. 11:30
14:00 godzina zamknięcia mety
14:00-15:00 planowane zbieranie punktów.
Organizatorem imprezy jest znane m.in. z Tułaczy i Próby Mamuta Bractwo Przygody Almanak przy współpracy Miasta Gdańsk.
Patronat nad Rodzinnymi Grami Parkowymi objął Prezydent Paweł Adamowicz.
Patronat medialny sprawuje portal Trójmiasto.pl.
Nagrody - kupony rabatowe - ufundowała Herbaciarnio-Kawiarnia POŁUDNIK 18 oraz sklep turystyczny tuttu.pl.
Zasady Gier Parkowych na Orientacjęsą bardzo proste. Dla młodszych uczestników może się to kojarzyć z poszukiwaniem skarbów co zwiększa atrakcyjność tej formy rekreacji. Startować można indywidualnie, w grupie przyjaciół lub rodzinnie z dziećmi. Każdy zespół na starcie otrzymuje kartę startową (w postaci elektronicznego chipa) oraz mapę z zaznaczonymi za pomocą kółek miejscami, do których musi dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach w terenie ustawione są specjalne, przestrzenne lampiony (tzw. punkty kontrolne w skrócie PK), przy których znajdują się elektroniczne stacje kontrolne do potwierdzania pobytu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wszystkich PK w wyznaczonej kolejności i potwierdzenie swojego pobytu poprzez zbliżenie do stacji kontrolnej karty startowej z elektronicznym chipem. System dokonuje zapisu kodu PK na karcie oraz numeru karty w stacji kontrolnej.
Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy... biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu.
Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Sport, którą można potraktować jako dobry trening, czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa Sport jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu.
Zgłoszenia, opłaty i inne szczegóły na
www.parkowe.almanak.pl