Rodzinne Gry Parkowe na Orientację Wronia Górka Wronia Górka Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

Rodzinne Gry Parkowe na Orientację Wronia Górka

Bractwo Przygody Almanak oraz Rada Dzielnicy Aniołki zapraszają do udziału w zabawie z cyklu "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację" - sezon 8, epizod 24. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach.Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Biegacz, którą można potraktować jako trening czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa ta jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący orientację w terenie. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym oraz przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytanie. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent.Kategorie startowe:

- Rodzinna- łatwa, długość około 2-3 km w linii prostej, na ogół wzdłuż dostępnych ścieżek i dróg, przejezdna dla wózków;

- Łazik- łatwa, preferująca umiejętności nawigacyjne; długość około 3-4 km w linii prostej, względnie męcząca ze względu na wysokości i urozmaicenie terenu;

- Tułacz- trudna, długa około 3-5 km w linii prostej, z dużą ilością Punktów Kontrolnych, przydatne umiejętności nawigacyjne i kompas.

- Biegacz (BnO)- najdłuższa, możliwe nawet edycje do 6 km w linii prostej, z największą ilością Punktów Kontrolnych, dla miłośników Biegu na Orientację lubiących się zmęczyć i pobiegać w lesie, konieczne umiejętności nawigacyjne i kompas.


Na wszystkich trasach kolejność potwierdzania Punktów Kontrolnych OBOWIĄZKOWA! Wszystkie trasy oparte na systemie elektronicznego potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent.

Na wszystkich trasach dopuszcza się start indywidualny lub zespołowy w grupach o dowolnej liczebności. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika/zespołu jest dotarcie na metę wszystkich członków zespołu oraz wręczenie karty startowej do rąk sędziego mety.Program imprezy:
- 9:30-12:30 praca biura zawodów. Można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu.
-10:00-12:30 start drużyn zgłoszonych internetowo (z zarezerwowanymi mapami) i drużyn zgłoszonych na miejscu (w ramach puli map rezerwowych). Minuty startowe przydzielane będą na starcie zgodnie z kolejnością rejestracji uczestników w sekretariacie.
- 11:30-12:30 start drużyn zgłoszonych w dniu imprezy na mapach osób zgłoszonych wcześniej, które nie stawiły się na starcie do godz. 11:30
- 14:00 godzina zamknięcia mety
- 14:00-15:00 planowane zbieranie punktów.


Dla każdej drużyny zgłoszonej internetowo zarezerwowana zostanie przynajmniej 1 mapa startowa. Rezerwacja map obowiązuje do godz. 11:30. Po tej godzinie mapy zostaną rozdysponowane wśród uczestników zgłoszonych w dniu imprezy, a start będzie możliwy jedynie do wyczerpania puli dostępnych map.

Zalecamy, aby osoby zgłoszone internetowo startowały w godz. 9:30-11:30, zaś osoby wcześniej niezgłoszone by przychodziły po godz. 11:30.

Organizatorzy:
- Bractwo Przygody Almanak Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
- Urząd Miejski w Gdańsku - Wydział Rozwoju Społecznego
- Rada Dzielnicy Aniołki
Kierownik zawodów: Wojciech Suchy,

Kontakt mailowy: parkowe@almanak.pl / tel. +48 502 765 536

Sponsorzy:
- Sklep turystyczny Tuttu.pl


Przeczytaj artykuł o imprezach na orientację od A do Z

Zobacz naszą wideo relację z jednej z poprzednich edycji Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
  • Bilet ulgowy
    1-10 zł
Chcesz wystartować?
- Wypełnij formularz elektroniczny

Zgłoszenia przyjmowane są piątku 11 paździrnika, do godz. 20:00. Po tym terminie start możliwy w miarę dostępnych map w biurze zawodów.

Czytaj także