Rodzinne spacery po Dolnym Mieście | Szlakiem metalowych ozdób i wykończeń Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Rodzinne spacery po Dolnym Mieście | Szlakiem metalowych ozdób i wykończeń

Zapraszamy wszystkich miłośników i miłośniczki lokalnych wędrówek na Rodzinny Spacer po Dolnym Mieście - Szlakiem metalowych ozdób i wykończeni.

Zbiórka o godz. 15.00 pod wejściem do CSW ŁAŹNIA 1 na Dolnym Mieście
nazwiska prowadzących: Jacek Górski i Remigiusz Bystrek
zapisy: Dominika Jastrzębska / d.jastrzebska@laznia.pl
kategoria wiekowa: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy

Po dzielnicy oprowadzać będą Opowiadacze Historii i ich goście entuzjaści dzielnicy, lokalni znawcy historii i dziejów miejsc, z którymi związane są ich dziecięce i dorosłe wspomnienia. Kolejna edycja spaceru przejdzie szlakiem metalowych ozdób umieszczonych na XIX-wiecznych kamienicach.

Dzięki rewitalizacji Dolne Miasto zyskuje nowych mieszkańców, a sama dzielnica zmienia się tu i teraz. Tym samym, ciągła potrzeba poznawania od nowa tego miejsca jest wciąż żywa. Lokalne wędrówki przybliżą spacerowiczom temat architektury i przyrody Dolnego Miasta, zabierając w sentymentalną podróż do rodzinnego domu. Uczestnicy i uczestniczki pobudzą swoją tożsamość lokalną i poczucie przynależność do dzielnicy.

Wydarzenie odbywa się w ramach "Weekendu seniora z kulturą".
Projekt realizowany w zakresie zadania "Dolne Miasto. W Centrum" w ramach kontynuacji projektu "Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku", dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Więcej na: www.laznia.pl/edukacja/rodzinne-spacery-po-dolnym-miescie-szlakiem-metalowych-ozdob-i-wykonczen-661/

Informacja o biletach

zapisy: Dominika Jastrzębska / d.jastrzebska@laznia.pl
ilość miejsc ograniczona