stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rok w pracowni. Wystawa Pracowni Artystycznych Stacji Orunia GAK

Zapraszamy na wystawę podsumowującą rok twórczej pracy uczestników zajęć stałych Pracowni Artystycznych: Mozaiki, Linorytu, Witrażu oraz Ceramiki dla Dzieci w Stacji Orunia.

26 czerwca - 17 września 2024, g. 9:00

Wstęp wolny
sie 12-13

poniedziałek - wtorek, g. 11:00

bilety 1 zł
ulgowy 10 zł
Wernisaż: 06. 06. 2024 r. godz. 18.00
Wystawa czynna do 28 czerwca 2024 roku.

To wydarzenie, które odbędzie się w Galerii Na Piętrze, jest świadectwem pasji oraz zaangażowania zarówno młodych, jak i starszych adeptów sztuki, a także osób prowadzących dane pracownie.

Wystawa Rok w Pracowni" prezentuje różnorodność form i technik, od delikatnej ceramiki, przez barwne mozaiki, po wyraziste linoryty i świetliste witraże. Każda praca jest odzwierciedleniem indywidualnej drogi twórczej oraz niepowtarzalnego spojrzenia na otaczający świat.

Ceramika dla Dzieci to magiczna podróż do krainy wyobraźni, gdzie z gliny rodzą się niepowtarzalne figury pełne radości. Dzieci na zajęciach poznają podstawy technologii, tworzenia przestrzennych i płaskich form ceramicznych oraz zdobywają wiedzę na temat różnych rodzajów gliny oraz technik zdobienia.

Mozaiki ukazują piękno kompozycji, gdzie każdy fragment tworzy harmonijną całość. Zadziwiają różnorodnością użytych w nich elementów z kamienia, ceramiki i szkła.

Linoryt zaskakuje odwagą w kształtowaniu przestrzeni, a witraż przemienia światło w tęczową paletę. Oprócz witrażowych obrazów znajdą się tutaj lampy witrażowe, również z wykorzystaniem bursztynu.

Prace prezentowane na wystawie Rok w pracowni są dowodem na to, że sztuka nie zna granic i każdy z nas może być jej twórcą.

Uczestnicy wystawy:
Pracownia Ceramiki dla Dzieci | Prowadząca: Iwona Jurkiewicz
Zuzanna Brzeska / Amelia Dejneka / Maciej Dolny / Aleksandra Filipiak / Iwona Jurkiewicz / Krystyna Lewandowska / Gustaw Libera / Stefan Libera / Maria Majkowska / Maria Nadolny / Lena Osmulska / Justyna Pokojska / Urszula Sztąderska / Antonina Szynszecka / Józef Tuziemski

Pracownia Mozaiki | Prowadząca: Julia Głombiowska
Weronika Gajska / Julia Głombiowska / Iza Krzeczkowska / Beata Pazio / Dorota Pełechaty / Michał Szkurłat

Pracownia Linorytu | Prowadząca: Julia Głombiowska
Justyna Siwek

Pracownia Witrażu | Prowadzący: Andrzej Kapica
Andrzej Kapica / Sylwia Krzystyniak / Grażyna Michalak / Iga Parada / Iza Robaczewska