Roy Einar Dreng /Norwegia/ Blues Club Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Roy Einar Dreng /Norwegia/

Roy Einar Dreng z Norwegii. Gitarzysta, wokalista, kompozytor i poeta gra muzykę nurtu americana wzbogaconą szorstkim skandynawskim folkiem. Zainspirowany twórczością Boba Dylana początkowo pokazywał ludziom piękno muzyki i poezji Boba, ale na swój własny sposób.

w każdy poniedziałek (do 14.12), g. 21:00

Sopot,
paź 24

sobota, g. 21:00 00:00

Gdynia,
W kompozycjach Roya kryje się dużo więcej niż inspiracja amerykańskim country i bluesem. muzyk zabiera słuchaczy w świat norweskiej sagi, surowej ale pełnej liryzmu. Nieco chrapliwym bardzo emocjonalnym głosem śpiewa o prostych, zwyczajnych sprawach, które w jego tekstach nabierają filozoficznej głębi, stają się opowieścią o naturze człowieka, o sensie jego życia.
Na scenie ten potomek wikingów porywa energią i żywiołowością, udowadnia, że naprawdę wywodzi się z tradycji skandynawskich skaldów.

blues - koncerty w Trójmieście


Roy Einar Dreng występuje solo lub z towarzyszeniem muzyków. W Polsce wystąpił mi.in. na Pikniku Country w Mragowie, na Nordic Talking Festival w Gdańsku , na Tak Brzmi Miasto Toruń-showcase oraz na wielu mniejszych festiwalach. Występuje także we Włoszech, Danii i oczywiście rodzinnej Norwegii. Jest tam m.in. stałym gościem na Dylan Festival w Beitostølen.

Jest czynnie zaangażowany w inicjatywach i działaniach proekologicznych.