Ruszamy na Kaszuby - spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Marynarki Wojennej Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ruszamy na Kaszuby - spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika

Kasia i Maciej Marczewscy zapraszają na spotkania Klubu Polskiego Podróżnika. Mile widziane są osoby, które podróżują lub planują podróżować po Polsce. Klub promuje Polskę i jej turystyczne atrakcje. Powstał po to, aby dzielić się z Klubowiczami sprawdzonymi pomysłami na wycieczki po Polsce.Na spotkaniu "Ruszamy na Kaszuby" Kasia i Maciej udowodnią, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby przeżyć ciekawą przygodę. Pokażą co warto zobaczyć na Kaszubach i przekażą każdemu 10 pomysłów na 1-dniowe tematyczne wycieczki w okolicach Trójmiasta.

Spotkanie zacznie się od wspomnień z Kaszub - Kasia i Maciej pokażą jak zorganizowali 10-dniowy urlop na Kaszubach i jak każdego dnia lądowali w innym zakątku Kaszub. Opowiedzą jak odkrywali kolejne atrakcje i jak powstał z nich internetowy przewodnik po Kaszubach. Na spotkanie zapraszamy osoby, które szukają sprawdzonych pomysłów na weekendowe wyjazdy. Mile widziane są także Ci, którzy znają już Kaszuby, są ciekawi jak się zmieniły lub co warto na Kaszubach zobaczyć. 

Spotkanie zakończy losowanie upominków i regionalnych przewodników od naszych partnerów.

Jak wyglądają spotkania Klubu?
Spotkania odbywają się regularnie w Trójmieście i okolicach. Każde tematyczne spotkanie rozpoczyna pokaz zdjęć i filmów z podróży po Polsce oraz omawiane są przygotowane przez prowadzących spotkanie pomysły na wycieczki. Prowadzący dzielą się swoimi doświadczeniami i wskazówkami z uczestnikami. Podpowiadają w jaki sposób zorganizować podobną podróż, co zobaczyć w drodze, oraz pokazują skąd czerpać pomysły na kolejne podróże po Polsce.

Kto prowadzi spotkania?
Spotkania prowadzą Kasia i Maciej Marczewscy. Od siedmiu lat wykorzystują każdą wolną chwilę, aby odkrywać kolejne zakątki i atrakcje Polski. Kasia i Maciej prowadzą blog podróżniczy "Ruszaj w Drogę!" www.ruszajwdroge.pl, na którym pokazują gdzie warto pojechać, co zobaczyć oraz jak szukać pomysłów na kolejne podróże po Polsce. Tworzą przewodniki, poradniki i fotorelacje z turystycznych wydarzeń oraz opisują historie ludzi, którym zależy na rozwoju turystyki w Polsce. Piszą, robią zdjęcia, prowadzą profile w sieciach społecznościowych, współpracują z pasjonatami, organizacjami pozarządowymi, samorządami i organizacjami turystycznymi, prowadzą warsztaty dla młodzieży, podróżnicze prezentacje o Polsce oraz spotkania "Klubu Polskiego Podróżnika". Regularnie opowiadają o swoich podróżach w radiowej audycji "Nie śpij zwiedzaj z Radiem Gdańsk".


Klubowa Kopalnia Pomysłów

Po spotkaniu możesz skorzystać z Klubowej Kopalni Pomysłów. Znajdziesz w niej darmowe mapy, broszury i przewodniki. Nie tylko z Trójmiasta, Kaszub i Kociewia, ale także z dalszych zakątków kraju. Otrzymujemy je od organizacji turystycznych i Urzędów Marszałkowskich z 16/16 województw w Polsce. Z darmowych publikacji i z naszych planów podróży dowiesz się co zobaczyć w Polsce i gdzie warto pojechać.


http://www.klub.ruszajwdroge.pl/2016/01/przewodniki-z-calej-Polski-w-Kopalni-Pomyslow.html

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1703397423262733/
http://www.klub.ruszajwdroge.pl/