Rycerzyki Klub ŻAK Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Rycerzyki

pop

3.12.2021 / G.20.00
RYCERZYKI / Zniknij na zawsze / premiera trójmiejska
Karol Jadach - gitara / Michał Mierzwa - klawisze / Maciej Pitala - perkusja, gitara / Gosia Zielińska - wokal

Aktualizacja:
KONCERT ODWOŁANY Z POWODY CHOROBY MUZYKÓW!
Zakupione bilety można wykorzystać na koncert NANGA 4.12.2021 lub zwrócić w Kasie Żaka.
Zwrot biletów: osobiście w godzinach pracy Kasy Klubu Żak lub prosimy o przesłaniem mailem pdf-u zakupionego biletu wraz z nr konta, na które ma nastąpić zwrot pieniędzy.
Kasa Klubu Żak pracuje codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 - w.117.


pop - koncerty w Trójmieście


Bartek Chaciński: Propozycja Rycerzyków - długo wyczekiwana trzecia płyta krakowskiej grupy - to rzecz już bardziej pewnie na krajowe imprezy. Pop nie dla każdego, ryzykownie balansujący na krawędzi naiwności, za to perfekcyjnie konserwujący wieczne wakacje, i to te dawne wakacje. Koniec sierpnia to dobry moment na prezentację nowego materiału, choć ten znaliśmy już nieźle - i od bardzo pozytywnej strony - z singli. (...) Poza wokalami i tekstami Gosi Zielińskiej, pełnymi zachwytu i zdziwienia, no i poza syntezatorami wykorzystywanymi często na modłę nieco prog-rockową (ale zarazem mocno zanurzonymi w polskim popie lat 80.), najbardziej chyba rozpoznawalnym elementem muzyki Rycerzyków pozostają partie basu Aleksandra Margasińskiego - niespokojne, meandrujące, kreujące nierzadko linie melodyczne. Choć prywatnie tęsknię za taką płytą, na której zespół skupiłby się mocniej na budowaniu groove'u i częściej z tych eterycznych rejonów przebijał się na bardziej taneczną stronę grania. 
  
Trzeci album Rycerzyków pt. "Zniknij na zawsze" ukazał się 27 sierpnia 2021 roku nakładem Thin Man Records. Nowe wydawnictwo Rycerzyków jest owocem zabawy elektronicznymi retro brzmieniami zahaczającymi zarówno o analogową klasykę gatunku jak i uroczą plastikowo-tandetną estetykę Windowsa 95 i pierwszych eksperymentów z midi i instrumentami Casio. Złożone, wielowarstwowe i zróżnicowane kompozycje mają wspólny mianownik w postaci wyrazistych linii wokalnych wysuniętych zdecydowanie na pierwszy plan.