Rysunki autorstwa Jana Siekiery - wystawa Nadbałtyckie Centrum Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Rysunki autorstwa Jana Siekiery - wystawa

Zapraszamy na wystawę prac Jana Siekiery. Prezentowane prace powstały w ostatnim czasie i nigdy jeszcze nie były wystawiane publicznie. Wystawa odbędzie się formie online.

22 marca - 12 kwietnia 2021, g. 12:00 - 16:00

Gdańsk,

15 marca - 16 kwietnia 2021, g. 10:00 - 18:00

"Rysunki Jana Siekiery urzekły mnie od pierwszego spojrzenia. Jak to się dzieje, że prace nawet w dużym pomniejszeniu robią wrażenie monumentalnych? I jak artysta zdołał poprzez abstrakcyjne formy oddać tyle treści? Niemal czuje się ruch i pulsowanie wody, a może innych żywiołów warto samemu poszukać skojarzeń".

Autor o sobie:
W 1994 skończyłem Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
W czasie studiów najbardziej byłem zainteresowany rysunkiem i zdałem sobie sprawę, że właśnie to chcę robić, dlatego... zacząłem pływać. Skończyłem Szkołę Morską w Gdyni i jestem nawigatorem na statkach handlowych. Jednak przez cały czas, rysowanie towarzyszyło mi na morzu i w domu.
Długo nie byłem zadowolony ze swoich prac, ale od kilku lat już ich nie wyrzucam. Najpełniej wyrażam się w abstrakcji, w której przeplatają się dwa najważniejsze elementy: moje emocje i zafascynowanie powierzchnią wody. Obserwowanie morza, horyzontu jest w moim zawodzie istotnym zajęciem, ale też źródłem niewyczerpanej inspiracji.
Do budowania swojego świata używam najprostszych środków. Początkiem wszystkiego jest biała kartka papieru i zwykły ołówek.