SOLD OUT | Dezerter Ucho - Klub Muzyczny Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

SOLD OUT | Dezerter Opinie (22)

Ze względu na obecną sytuację i obowiązywanie "Wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce", wszystkie koncerty organizowane w Klubie Ucho będą odbywały się przy zachowaniu określonego reżimu sanitarnego. Wszystkich uczestników koncertu prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego.

Jednocześnie informujemy, że na kilka dni przed koncertem na adresy osób nabywających bilety w sieci Interticket przesłane zostaną oświadczenia o stanie zdrowia. Bardzo prosimy o ich uzupełnienie i zabranie ze sobą na koncert. Dziękujemy!

kwi'21 10

sobota, g. 18:30 - 22:00

Gdynia,
kwi'21 16

piątek, g. 19:30

Gdańsk,
Grupa Dezerter aktywnie koncertuje zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. W 2019 roku wydała minialbum "Nienawiść 100%".

rock - koncerty w Trójmieście


Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 roku. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel "Ku przyszłości" (1983). W 1985 roku ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: "Fala" i "Jak punk to punk". Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera "Underground Out Of Poland" oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju - "Kolaboracja". Rok 1989 to kolejny album - "Kolaboracja II", a 1990 - "Wszyscy przeciwko wszystkim" (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. "Blasfemię" (1992), "Ile procent duszy?" (1994), "Mam kły mam pazury" (1996), "Ziemia jest płaska" (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: "Nielegalny zabójca czasu" (2004); "rawo do bycia idiotą" (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz "Większy zjada mniejszego" (2014). W 2016 roku, po 33 latach, został wznowiony singiel "Ku przyszłości". A w lutym 2019 roku ukazał się premierowy minialbum "Nienawiść 100%".

Zespół aktywnie koncertuje nie tylko w kraju, ale również w wielu krajach Europy (Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Irlandia, Niemcy, Wielka Brytania) oraz w Stanach Zjednoczonych. Piosenki Dezertera znalazły się na wielu składankach oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów (m.in. "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w reż. A. Wajdy oraz "om zły" w reż. W. Smarzowskiego).

Dezerter to:
Robert Matera - gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski - perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski - bas

Dezerter online:
www.dezerter.com
www.facebook.com/dezerter1981
www.instagram.com/dezerter_official
www.youtube.com/dezertertv

(fot. Maciej Olinkiewicz)

Wstęp od godz. 19:00, start koncertu 20:00.

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)
Dostępne: Interticket
Pula biletów ograniczona.