SPAM - Samochodowy Puchar Automobilklubu Morskiego Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

SPAM - Samochodowy Puchar Automobilklubu Morskiego Opinie (1)

  • niedziela, 11 czerwca 2017,
    godz. 9:45
  • Gdynia
  • 50

Jeśli interesujesz się sportem motorowym i imponują ci profesjonalni kierowcy rajdowi, bezbłędnie pokonujący trasę oesu, ale nigdy nie miałeś możliwości sprawdzić swoich umiejętności, to lepiej trafić nie mogłeś!

Sekcja Sportowa Automobilklubu Morskiego zaprasza na zawody dynamicznej jazdy samochodem pod nazwą Samochodowy Puchar Automobilklubu Morskiego, które odbędą się 11 czerwca w Gdyni. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich kierowców samochodów osobowych, szczególnie tych, którzy chcą jeździć świadomie i bezpiecznie po drogach. Zawody polegają na jak najszybszym przejechaniu każdej próby sportowej - osoby, które uzyskają najmniejszy łączny czas przejazdu, wygrywają.

Dla uczestników przewidziano dwie próby sportowe, przejeżdżane trzykrotnie. Pierwsza z nich polegać będzie na jeździe technicznej po trasie ustawionej na parkingu pomiędzy halą Gdynia Arena a CH Riviera. Druga próba będzie nieco bardziej "szybkościowa" i zaplanowana jest na terenie boiska Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Bema w Gdyni. Jazda pomiędzy próbami, odbywa się po drogach publicznych, zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

Aby wziąć udział, należy dysponować sprawnym technicznie samochodem osobowym (wraz z apteczką pierwszej pomocy) oraz posiadać kask typu samochodowego lub motocyklowego, dla obu członków załogi (kierowca i pilot). Pilot jest nieobowiązkowy. Istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia kasków na miejscu. Klasyfikacja prowadzona będzie w trzech klasach: generalnej, kobiet oraz gość.

Regulamin imprezy i zasady dopuszczenia do udziału, a także zapisy online poprzez formularz elektroniczny dostępne na stronie www.masatech.pl.

Dla najlepszych przewidziano pamiątkowe puchary i medale przygotowane przez Gdyńskie Centrum Sportu.

Koszt udziału: 50 zł. Szczegóły i terminy kolejnych rund w roku 2017 na www.facebook.com/spamgdynia

Ogólny harmonogram:
7:30 - 9:00 - odbiór administracyjny, krótkie badanie kontrolne pojazdów,
9:45 - start pierwszej załogi,
około 15:00 - meta i rozdanie pucharów.

Autor tekstu: Dominik Zięba

Czytaj także