10 kwietnia (wtorek) 2018 r. o godz. 19.00, w Sali Teatralnej (budynek Neofilologii UG, ul. Wita Stwosza 51) odbędzie się Koncert Trio fortepianowego.muzyka poważna - koncerty w Trójmieście
WSTĘP WOLNYRobert Kwiatkowski (skrzypce), Błażej Goliński (wiolonczela) oraz Dominika Glapiak (fortepian), tworzą pełne pasji połączenie trzech solistycznych, indywidualnych instrumentów, jakim jest Trio fortepianowe. Pozornie niewinne zestawienie jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przez kompozytorów wszystkich epok. Swoją popularność zawdzięcza wyjątkowej atrakcyjności współbrzmienia. Przy założeniu, iż każdy z członków zespołu jest wyśmienitym solistą, trio potęguje doznania słuchacza, dając mu szansę wzięcia udziału w teatrze muzyki rozgrywanym na jego oczach.
Zespół złożony z młodych pedagogów Gdańskiej Akademii Muzycznej powstał z pasji do kameralistyki. Z chęcią jednak sięgają po literaturę należącą do klasyki gatunku, a także po pozycje nowe oraz rzadziej wykonywane.
Podczas wieczoru 10. kwietnia Trio fortepianowe wykona koncert pt. "Salon Kameralny - muzyka polska i światowa na trio fortepianowe", w programie którego bardzo zróżnicowany, atrakcyjny muzycznie repertuar:
- Rapsodia op 33 na fortepian, skrzypce i wiolonczelę - Ludomir Różycki(1883-1953)
- Antynomia - Anna Rocławska (2016/17 )
- Trio c-moll op 66 na skrzypce, wiolonczelę i fortepian - Felix Mendelssohn (1809-1847)
Wydarzenia z cyklu "Muzyka na UG" organizowane są we współpracy Uniwersytetu Gdańskiego, Akademickiego Centrum Kultury UG Alternator, Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Zespół złożony z młodych pedagogów Gdańskiej Akademii Muzycznej powstał stosunkowo niedawno. Muzycy połączeni pasją do kameralistyki z chęcią sięgają po literaturę należącą do klasyki gatunku, a także po pozycje nowe oraz rzadziej wykonywane.
Połączenie trzech solistycznych, indywidualnych instrumentów w jedno ciało, jakim jest Trio fortepianowe, to pozornie niewinne zestawienie jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przez kompozytorów wszystkich epok. Swoją popularność zawdzięcza wyjątkowej atrakcyjności współbrzmienia. Przy założeniu, iż każdy z członków zespołu jest wyśmienitym solistą, trio potęguje doznania słuchacza, dając mu szansę wzięcia udziału w teatrze muzyki rozgrywanym na jego oczach.
Robert Kwiatkowski - skrzypek
Na co dzień jako doktor habilitowany prowadzi klasę kameralistyki na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pełni również funkcję koncertmistrza Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej im.F.Chopina w Gdańsku. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje z powodzeniem jako solista i kameralista. Założyciel i dyrektor Orkiestry Kameralnej Hanseatica. W 2017 roku uhonorowany odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Zasłużony dla Kultury Polskiej.
https://www.facebook.com/Robert.Kwiatkowski.violinist/
Błażej Goliński - wiolonczelista
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im.S.Moniuszki w klasie wiolonczeli prof. Romana Sucheckiego. Obecnie sam prowadzi klasę wiolonczeli w macierzystej uczelni. Posiada tytuł naukowy doktora habilitowanego. Pełni funkcję koncertmistrza grupy wiolonczel Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im.F.Chopina w Gdańsku. Koncertuje jako kameralista i solista zarówno w Polsce jak i za granicami. Współpracuje z licznymi zespołami orkiestrowymi w całym kraju.
Dominika Glapiak - pianistka
Absolwentka Gdańskiej Akademii Muzycznej. Obecnie związana z nią jako pedagog w klasie kameralistyki, oraz pianista współpracujący w klasie skrzypiec profesora Konstantego Andrzeja Kulki. Koncertuje zarówno z instrumentalistami jak i wokalistami. W 2016 roku uzyskała tyuł doktora. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniania na konkursach muzycznych w kraju i za granicą. W 2017 roku otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi serię społecznych koncertów "Scena Młodych" w Domu Uphagena w Dolnym Wrzeszczu.
https://www.facebook.com/dominikaglapiak.pianist/