Samochodowy Rajd Krajoznawczy po Żuławach Wiślanych Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Samochodowy Rajd Krajoznawczy po Żuławach Wiślanych

sie 14

niedziela, g. 10:30

Gdańsk, Wiolinowa, wejście do lasu
paź 1-2

sobota - niedziela, g. 10:00 - 17:00

Mierzeja Wiślana
Samochodowy Rajd Krajoznawczy po Żuławach Wiślanych to doskonała okazja do lepszego poznania tego pięknego zakątka Polski. A przy tym świetna zabawa! Element tajemnicy, poszukiwania wskazówek i spora dawka wiedzy o odwiedzanych miejscach sprawią, że nie będziecie się nudzić ani przez chwilę!

Ogólne zasady rajdu

W tym rajdzie nie chodzi o ściganie się na czas. Chcemy pokazać Wam piękno Żuław, przy okazji serwując sporą dawkę dobrej zabawy. Często przejeżdżając przez małe miejscowości nie zastanawiamy się nawet jak ciekawe miejsca i tajemnice potrafi skrywać. Przybliżymy je Wam!

Trasa podzielona jest na 5 etapów, a jej łączna długość to około 100 km. Przebieg trasy nie jest znany uczestnikom rajdu - będziecie poznawać go stopniowo, podążając za wskazówkami z itinerera rajdowego. To swego rodzaju przewodnik stopniowo kierujący Was ku mecie. Ale to nie jedyna jego funkcja - przybliża Wam również historię i ciekawostki odwiedzanych miejsc oraz zawiera zadania do wykonania.

Poszczególne załogi wypuszczane są na trasę co kilka minut, by każda z nich samodzielnie mogła zmierzyć się z postawionymi pytaniami i trudnościami.
O miejscu w klasyfikacji decyduje liczba punktów z odpowiedzi na pytania oraz to, czy załoga zmieści się w przewidzianym limicie kilometrów (czyli po prostu czy nie zgubi się na trasie).

Trasa wiedzie drogami publicznymi o różnej nawierzchni - asfalt, kocie łby, betonowe płyty, szutry... Każdy samochód osobowy bez problemu ją przejedzie.

Na mecie rajdu zaplanowano ognisko, poczęstunek oraz ogłoszenie zwycięzców i wręczenie pamiątkowych dyplomów (dla każdego uczestnika) i pucharu dla zwycięskiej załogi.


Lokalizacja

Rajd odbywa się na terenie Żuław Wiślanych. To jedna z najbardziej niezwykłych krain w Polsce. Położone w delcie Wisły przez wiele wieków były słabo zaludnione i narażone na ciągłe powodzie. Dopiero holendrescy osadnicy poradzili sobie z wysokim poziomem wód gruntowych i poskromili ten piękny rejon pod uprawy. Ich wpływy widać na każdym kroku - wiatraki, charakterystyczne domy podcieniowe, bogata sieć kanałów i rowów melioracyjnych.