6.10 - klub UchoBilety: 35 zł przedsprzedaż / 45 zł w dniu koncertu
Made in Jazz WavesBaaba
Baaba powstała na przełomie wieków, gdy to Bartosz Weber samotne noce nad komputerem spędzając wymyślał szalone melodie, które spotkały się z żywym zainteresowaniem warszawskiej wytwórni Cpt. Sparky. Od tego czasu minęło lat sześć i dwa premierowe albumy. W roku 2002 wychodzi płyta "Con Gas!". Wraz z jej wydaniem powstaje skład koncertowy, obecnie tworzony przez Tomasza Dude (saksofony, flet, sampler), Bartosza Webera (gitara, sampler), Stanisława Wróbla (bas), Macia Morettiego (perkusja). Już od pierwszej swojej edycji (2002) zespól Baaba jest entuzjastycznie przyjmowany podczas koncertów w calej Polsce. W międzyczasie powstają koncertowy bootleg "Warszawa - Gdańsk" (2003) oraz płyta z remiksami (2004). Baaba koncertuje w Polsce i zagranicą (Francja, Niemcy), zarówno w klubach, jak i podczas uznanych festiwali elektronicznych i jazzowych (Warsaw Summer Jazz Days, Astigmatic, Les Nuits Europeeenes (Strasbourg), Terra Polska (Berlin)). Nowa płyta ("Poope Musique") ujrzała swiatło dzienne w czerwcu 2006. Zawiera premierowy materiał, jak również koncert nagrany w krakowskiej Alchemii oraz wiele innych dodatków. Oprócz regularnego składu mamy wielu gości, między innymi Tomek Zietek, Bunio, Kuba Kossak. Album zyskał entuzjastyczne recenzje, poparte rowniez koncertowymi sukcesami.
100nka
Powstali z resztek kopalnianych pierwiastków ziemi, mazutu, smogu i ludzkiej nietolerancji. Wbrew regionalnym stereotypom teorii "no future", nauczyli się grać na instrumentach, nie kończąc edukacji na "House of the rising sun". Zdobywając akademicką edukację muzyczną musieli walczyć o to co chciano w nich zabić. Wtedy właśnie we trójkę założyli 100nkę i nagrali "Zimną płytę". Dźwięki 100nki powinny wprowadzić w wibracje organizmy nawet najtwardszych konserwatystów jazzu. Bębny Przemka, kontrabas Adama i gitara Tomka działają jakby wspólnie jeszcze w podstawówce grali disco i przez te wszystkie lata nierozłącznie i bez konfliktów damsko-męskich do dziś funkcjonują jak niegdyś legendarny telewizyjny duet programu "Sonda" Kurek-Kamiński. Stara gwardia może spać spokojnie i udać się na zasłużoną emeryturę. Teraz przyszedł czas na kwas. *UNRRA JAZZ to 100nka a jazzu i tak nie kuma nikt. W skład zespołu wchodzą muzycy Adam Stodolski (kontrabas), Tomek Leś (gitara) oraz Przemek Borowiecki (perkusja). Grupa przyjaciół z górnego śląska swój debiutancki album pt. "Zimna Płyta" wydała w 2004 r. z gościnnym udziałem Mikołaja Trzaski. "Potrawy sTrawy + kompot gratis" (2007) to drugi z kolei wydany także dla NOTTWO podwójny album zepsołu 100nka. Tym razem jako gość udzielał się Antoni Gralak. Obydwa albumy otrzymywały bardzo dobre recenzje, a prasa określiła ich muzykę jako "pegazową". Latem 2007 roku zespół odbył trasę z amerykańskim trębaczem Herbem Robersonem. Nagrany wtedy materiał koncertowy w chorzowskiej Szufladzie 15, ukaże się niebawem na kolejnej płycie pt." The Super Desert". Sami muzycy pytani o muzyczną przynależność odpowiadają najczęściej - "gramy głupi jazz". Jednak mówienie o muzyce 100nki jest jak tańczenie o architekturze Budapesztu, zatem najprościej słuchać ich na koncertach.
Chromosomos
Zespół instrumentalny wykraczający poza łamy jazzu, muzyki etnicznej, jungle czy progresywnego rocka. Założony w 1999 roku przez perkusistę Artura Dominika, związanego z wieloma projektami sceny alternatywnej, rockowej, jazzowej a współpracującego także z muzykami pochodzenia afrykańskiego, żydowskiego jak i bałkańskiego w zespołach folkowych. Bagaż doświadczeń nabytych poprzez wieloletnią współpracę z muzykami o różnorodnych korzeniach kulturowych, jak i zespołami o odmiennej stylistyce, pozwalają na kreowanie własnej przestrzeni muzycznej, wykorzystując przy tym najciekawsze formy. Jest to projekt łączący różnorodność muzyki kultur Europy i Bliskiego Wschodu z nowoczesnymi trendami instrumentalnej muzyki współczesnej klubowej o zabarwieniu jazzowym w charakterystyczny oryginalny sposób. W inspiracjach grupy można doszukać się również wpływów współczesnej muzyki elektronicznej, odbijającej swoje piętno na grze sekcji rytmicznej eksperymentującej w drum'n'bassowej, jungleowej czy housowej charakterystyce, przeciwstawionej użyciem transowego, wieloczłonowego taktowania w nieregularnym metrum. Klasyczny akustyczny skład kontrastujący z użyciem dźwięków generowanych cyfrowo i elektroniczne, przetwarzanie barw instrumentów akustycznych nadaje zespołowi nietypowe brzmienie.
Bilety można kupić na eventim.pl
oraz
Gdynia
Kawiarnia CYGANERIA Ul.3-Maja 27, tel.620-77-22 /na wszystkie koncerty festiwalu Jazz Waves/