stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Scena Muzyki Polskiej - Zespół Muzyki Dawnej - Diletto

Zapraszamy na koncert Zespółu Muzyki Dawnej - Diletto. Koncert jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Scena muzyki polskiej, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mar 1

sobota, g. 18.00

bilety 80 zł
ulgowy 60-40 zł
Kup bilet
Wystąpi:
Zespół Muzyki Dawnej - Diletto
Anna Moniuszko - dyrygent, kierownictwo muzyczne

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program:
Mikołąj Zieleński  Haec dies [2]
O gloriosa Domina [4]
Laetabitur iustus in Domino [2]
Viderunt omnes [2]
In monte oliveti [3]
Mottetto de S. Adalberto [2]
Ortus de Polonia [3]
II Fantazja a 3 [4]
III Fantazja a 3 [3]
Marcin Mielczewski  Canzona a 2 [5]
Aria a 3 [5]
Vesperae Dominicales [30]

Zespół Muzyki Dawnej - Diletto powstał w 2005 roku, jako wyraz zainteresowań i poszukiwań dotyczących wykonawstwa muzyki dawnej. Jego skład tworzą zarówno muzycy wokaliści, jak i instrumentaliści. Kierownictwo artystyczne sprawuje założyciel i dyrygent Anna Moniuszko. W repertuarze zespołu znajdują się utwory instrumentalne oraz wokalno-instrumentalne epoki baroku, w tym wielkie oratoria. Dorobek artystyczny Diletto stanowią również wykonania sceniczne dzieł operowych H. Purcella, G.B. Pergolesiego, J. Blowa, N. Piccinniego oraz A. Sacchiniego.Ideą, która przyświeca artystom wchodzącym w skład zespołu, jest prezentacja muzyki dawnej zgodnie z wymogami historycznej stylistyki wykonawczej.

W swej działalności Diletto dużą uwagę zwraca na propagowanie twórczości dawnych kompozytorów polskich, w tym nowo odkrytych, których dzieła wciąż pozostają nieznane szerszej publiczności. W tym nurcie zespół nagrał dwie płyty pt. Andrzej Siewiński opera omnia oraz Dawni Mistrzowie nowo odkryci, które ukazały się w serii w wydawniczej Polska Muzyka Dawna (Polish Early Music) wytwórni DUX. Zespół bierze regularny udział w festiwalach, w tym m.in.: Wschód Kultury Inny Wymiar (część Europejskiego Stadionu Kultury), Festiwal Sztuk Dawnych Imieniny Izabeli Branickiej, Salezjańskie Lato w Przemyślu oraz Forum Musicum we Wrocławiu.

Koncert jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Scena muzyki polskiej, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa Orlen
Główny Sponsor PFB - Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna

Partner wydarzeń PFB w 2024 roku: Ruch Muzyczny
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Pomorskie.eu, Presto

Przeczytaj także