School Ballet Battle Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

School Ballet Battle Opinie (1)

17 czerwca 2016 r. w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Janiny Jarzynówny - Sobczak w Gdańsku odbędzie się już czwarta edycja szkolnych zawodów tanecznych "School Ballet Battle". Zawody we współpracy z Radą Rodziców oraz uczniami organizuje nauczyciel szkoły Jakub Gręda. Zawody odbywają się rokrocznie w czerwcu, aby dzieci po całym roku pracy mogły zaprezentować swój najwyższy poziom taneczny.

w każdy wtorek (do 28.07), g. 11:00 - 14:00

wrz 12-13

sobota - niedziela, g. 11:00

Gdynia,
Zawody podzielone są na dwie kategorie wiekowe: klasy 1-3 i 4-6 oraz cztery kategorie taneczne: Hip Hop Dance, Taniec Współczesny, The Best Show oraz Poczuj Beat (improwizacja taneczna). Z roku na rok inicjatywa przyciąga coraz większą liczbę tancerzy. W trzeciej edycji zawodów, w roku 2015, wzięło udział ponad 80 uczestników, którzy wystąpili w około 120 prezentacjach. Zmagania tancerzy ocenia zawsze profesjonalnie dobrane jury, w którego skład wchodzą instruktorzy hip hop dance'u (m.in. Dorota "Dra" Pacek, Jakub "Grędziu" Gręda), tańca współczesnego (m.in. Anna Korneluk, Sławomir Gidel, Agafia Wieliczko), a także gimnastyki artystycznej i akrobatyki (Anna Górna). Oczywiście komisja sędziowska zmienia się przy każdej edycji zawodów.

Wielką atrakcją podczas zawodów są występy taneczne gości specjalnych. W dotychczasowych pokazach wystąpili m.in. Pawlotti & Haribo Crew (bboying), Faraon (bboying), Lipskee (popping), Sylwia Dymek (hip hop dance, dancehall) czy Quanti (beatbox). Pokazy są dużą dawką energii dla uczniów oraz dają okazję spojrzenia na taniec z szerszej perspektywy. Za oprawę muzyczną odpowiadają profesjonalni DJ'e m.in. DJ Jesion, DJ Fala, Dj Tomasin. Zawody stale prowadzi niezastąpiony Andrzej Nowak, który wprowadza świetną atmosferę podczas imprezy. W trakcie zawodów odbywa się również konkurs teoretyczny dotyczący wiedzy na temat poprzednich edycji "School Ballet Battle". Przyznawane są także nagrody za najciekawszy strój, najsympatyczniejszy i najśmieszniejszy występ itp. Dla wszystkich uczestników oraz publiczności wręczane są gadżety związane z zawodami. Dodatkowo za relację fotograficzną oraz video odpowiedzialni są profesjonalni fotografowie, ale i sami uczniowie. Wszystkie te elementy, składają się na coraz większe zainteresowanie zawodami ze strony uczestników. Wraz z każdą kolejną edycją zawodów zwiększa się ich liczba w poszczególnych kategoriach tanecznych.

Opisywane przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich uczniów OSB w Gdańsku, którzy wcześniej nie mieli możliwości, aby zaprezentować się podczas innych konkursów tanecznych. Ważnym celem zawodów jest zapewnienie uczniom takich warunków, by mogli poczuć klimat prawdziwych zawodów tanecznych oraz zdobyć doświadczenie zarówno taneczne jak i sceniczne. Organizator pragnie w ten sposób zachęcić uczniów do trenowania zarówno hip hop dance'u, jak i innych technik tanecznych. Ponadto uczniowie mają za zadanie samodzielnie przygotować własną choreografię, dobrać do niej muzykę, ale przede wszystkim bawić się tańcem! Zabawa - to główny cel zawodów. Uczniowie są bardzo zadowoleni z odbywającej się w szkole imprezy, gdyż dla niektórych z nich jest to jedyna możliwość zaprezentowania się w tego typu zawodach tanecznych. Po zakończonych zmaganiach następuje wręczenie nagród przez Dyrektora OSB w Gdańsku Pana Bronisława Aubrechta Prądzyńskiego wraz z dwoma w-ce dyrektorami: Panem Mirosławem Czopem i Sławomirem Gidlem oraz jury.

Inicjatywa przyciąga szerokie grono widzów m.in. wielu nauczycieli oraz rodziców, którym klimat imprezy sprzyja integracji. W trakcie zawodów odbywają się także ciekawe konkursy dla publiczności. Dotychczasowe edycje zawodów zostały wspaniale ocenione zarówno przez uczniów biorących w nich udział, widzów jak i grono pedagogiczne. Śmiało można stwierdzić, że zawody rozkręcają się wraz z kolejnymi edycjami, czego dowodem jest, wprowadzenie do IV edycji dodatkowej konkurencji Klasa z Klasą, w której całe klasy będą rywalizowały ze sobą. Przygotowane jest również wiele niespodzianek i atrakcji, których nie możemy jeszcze zdradzić.

Dążymy do tego, aby zawody dalej się rozwijały. Mamy wielkie plany oraz ambicję! W kolejnych edycjach, chcemy wyjść z inicjatywą do szerszej publiczności oraz jeszcze większej ilości uczestników.

W tym roku zawody rozpoczną się o godz. 9:00 w sali E Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny - Sobczak przy al. Legionów 3 w Gdańsku.

O czwartej edycji zawodów można przeczytać w pierwszym numerze magazynu LITTLE STAR pod poniższym linkiem:
http://tnij.org/magazynsbb4

LINK DO WYDARZENIA NA FB:
https://www.facebook.com/events/689043321233569/

LINKI DO FILMÓW Z PIERWSZYCH DWÓCH EDYCJI ZAWODÓW:
1 edycja: https://www.youtube.com/watch?v=OInf4IdU4uA
2 edycja: https://www.youtube.com/watch?v=96PxAOi9GeA