Ścianananaświat

miejsce Teatr Gdynia Główna - Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1
adres Gdynia, Pl. konstytucji 1
kasy 58 351-15-12
data premiery 11 lutego 2012
czas trwania: 50 min. (bez przerw)
Teatr Stajnia Pegaza
Ścianananaświat
według Serge'a Kribusa

Nowy monodram Ewy Ignaczak.
 
Dorosłość kształtowana przez dzieciństwo.
Maurycy, dla przyjaciół Momo, zaprasza na wykład, podczas którego zabierze widzów w podróż do świata dzieciństwa - pozbawionego nudy, przewidywalnej codzienności. W jego pozornie absurdalnych problemach, kryje się szczera, dziecięca logika i manifestacja głęboko skrywanych uczuć. Poprzez spojrzenie w przeszłość, która pozostaje i żyje w naszych wspomnieniach, Momo dokonuje dojrzałej refleksji nad własnym życiem, wpływie wychowania na życie dorosłe, przy jednoczesnej walce o status dziecka we współczesnym świecie.

To monodram, w którym omówimy nie codzienne konwersacje na błahe tematy, ale przełomowe rozmowy, które mogą trwale zmienić jakość międzyludzkich relacji. Świat bez rozmów to świat bez bliskości, pełen nierozwiązanych konfliktów, dusznej atmosfery i destrukcyjnych gier. To spektakl o tym, że warto czasami pozwolić dojść do głosu naszemu wewnętrznemu dziecku.

"(...) Dorosły zupełnie nie zna dziecka, nie pamięta swojego dzieciństwa. Nie jest nawet pewne, że każde dziecko jest zawsze w stanie mówić o swoich przeżyciach, lękach, o swoich potrzebach. Ale zawsze będzie o tym mówić lepiej niż dorosły.", Momo

Reżyseria: Ewa Ignaczak
Dźwięk: dzieci z Centrum Zabawy i Edukacji "Żyrafa" w Gdańsku
Opracowanie muzyczne: Tomasz Antonowicz

Obsada: Wojciech Jaworski

-----

Wojciech Jaworski - urodziny w Gdańsku. Pierwsze kroki przed dużą publicznością stawiał na deskach Teatru Wybrzeże, statystując w "Tytusie Andronikusie" w reż. Moniki Pęcikiewicz oraz "Blaszanym bębenku" w reż. Adama Nalepy. Dyplom aktora otrzymał w olsztyńskim Studium Aktorskim im. A. Sewruka przy teatrze im. Stefana Jaracza, gdzie poza spektaklami dyplomowanymi wystąpił w "Mistrzu i Małgorzacie" w reż. Janusza Kijowskiego oraz "Intermediach staropolskich" w reż. Cezarego Ilczyny.

Pierwszym spektaklem po ukończeniu szkoły aktorskiej jest "Nie-boska komedia" w reż. Adama Nalepy w Teatrze Wybrzeże. W teatrze jednego aktora debiutuje spektaklem "Ścianananaświat" w reż. Ewy Ignaczak Teatru Stajnia Pegaza.