stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Którzy polscy królowie myli się najczęściej? Czy można przesadzić z higieną? Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza na kolejne spotkanie dla dorosłych z cyklu Science Cafe.

23 listopada - 1 grudnia 2024, g. 11:00

Gdynia,
bilety 20 zł
ulgowy 20 zł
gru 14

sobota, g. 10:00 - 11:15

Wstęp wolny
Pierwsze wydarzenie w ramach Science Cafe odbyło się w listopadzie - gości, fascynującą opowieścią o rozgwieżdżonym jesiennym niebie, porwał wówczas znany astronom Jerzy Rafalski. Tym razem Experyment zaprasza na spotkanie poświęcone zaskakującej historii ...higieny.

- Gościa styczniowego spotkania chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy, kto oglądał program "Laboratorium" lub słuchał audycji popularnonaukowych w Polskim Radiu, zna Wiktora Niedzickiego - mówi Małgorzata Daniluk z Centrum Nauki Experyment.

Znany i lubiany popularyzator nauki, doświadczony dziennikarz radiowy i telewizyjny, opowie o historii brudu na przestrzeni tysięcy lat. Goście wydarzenia dowiedzą się m.in. czym pachniał Wersal (a nie pachniał pięknie), jakie są różnice między mydłem starożytnych a tym, którego używamy dziś oraz czy świadomość higieny jest zarezerwowana tylko dla rozwiniętych cywilizacji. 

Po spotkaniu z Wiktorem Niedzickim Experyment zaprasza do udziału w warsztatach prowadzonych przez swoich edukatorów. W trakcie spotkania będzie można m.in. sprawdzić, dlaczego mydło myje oraz zbadać jak bardzo pH różnych mydeł różni się od pH naszej skóry. Uczestnicy spotkania dowiedzą się również, czy częste mycie skraca życie i czy można przesadzić z higieną.

- Po sukcesie frekwencyjnym listopadowego spotkania tylko utwierdziliśmy się w przekonaniu, że spotkania popularnonaukowe dla dorosłych - z fajnym tematem i ciekawym gościem, to strzał w dziesiątkę - mówi Alicja Harackiewicz z Centrum Nauki Experyment.

- Otrzymaliśmy mnóstwo pozytywnych sygnałów od gości, którzy uczestniczyli w pierwszym spotkaniu. Jesteśmy przekonani, że temat i przede wszystkim gość styczniowego wydarzenia przyciągnie do Experymentu kolejnych, dorosłych pasjonatów nauki  - dodaje Alicja Harackiewicz. 

Przeczytaj także