Ile science jest w science fiction? Czy teleportację, międzygwiezdne podróże i kolonizację innych planet powinniśmy rozpatrywać wyłącznie jako artystyczną fikcję czy też jako realną perspektywę? Podczas spotkania z dr hab. Aleksandrą Mielewczyk-Gryń z Politechniki Gdańskiej przyjrzymy się najciekawszym motywom z książek, filmów i seriali science fiction, a także zestawimy je z aktualnym stanem wiedzy naukowej. A zrobimy to 23 lutego w Experymencie podczas spotkania z cyklu SCIENCE CAFE 2.0!
Czy możliwa jest podróż z prędkością większą od światła? Jak działają napędy nadprzestrzenne i inne technologie przyszłości? Czy roboty i sztuczna inteligencja na poziomie rozwoju z filmów science fiction mogą stać się rzeczywistością? I właściwie dlaczego fizycy tak bardzo lubią Star Treka? Odpowiedzi na te pytania poszukajcie razem z nami w ostatni weekend lutego!
prowadzenie dr hab. inż. Aleksandra Mielewczyk-Gryń, profesor PG, prodziekanka ds. organizacji Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG, naukowczyni, inżynierka i fizyczka. Prywatnie pasjonatka fantastyki naukowej, a szczególnie tzw. hard science fiction. Do jej ulubionych pisarzy zaliczają się Janusz A. Zajdel, Arkadij i Boris Strugaccy i Philip K. Dick. Jest również trekkie, czyli ponad wszystkie uniwersa fantastyczne ceni sobie Star Trek.
Wydarzenie dla osób dorosłych 18+
Kliknij i zajmij miejsce!Projekt Science UP! Dorosły w Centrum jest dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki w ramach Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II.