SeaZone Music & Conference 2016 Sheraton Sopot Hotel Sopot Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

SeaZone - to okno na świat możliwości realizacji i rozwoju w branży muzycznej. Przedstawia wiele dróg jakimi można podążać wykorzystując elektroniczne narzędzia i własną pomysłowość by być lepszym DJ-em, producentem, artystą, promotorem, organizatorem, efektywnym partnerem biznesowym czy nawet muzykiem realizującym się w formach reklamowych, podkładach czy ścieżkach dźwiękowych.

Relacja z imprezy

Pierwsza edycja konferencji stara się pokonać jak najwięcej schematów i utartych ścieżek działań, omawiać inne wydarzenia, instruować, sugerować i uczyć, a także łączyć środowiska, które wydawać by się mogło, do siebie nie pasują. To szansa aby w jednym miejscu, w krótkim czasie doświadczyć wrażeń, wiedzy, emocji i inspiracji, które zwykle trzeba kolekcjonować długimi miesiącami, jak nie latami. Polscy muzycy mają wiele do zaoferowania, lecz przez brak możliwości lokalnego i bezpośredniego kontaktu z tak wieloma osobowościami biznesu muzycznego nie mogą wykorzystać w pełni swego potencjału. Dlatego też esencją tego trzydniowego spotkania są panele, warsztaty, wykłady i pokazy sprzętu odbywające się w kilku prestiżowych lokalizacjach i obiektach publicznych Sopotu.

Wśród gości zabierających głos będzie współtwórca Winter Music Conference Bill Kelly oraz Mark Netto z International Music Summit, będą reprezentanci światowych i polskich festiwali jak Awakening Festival, Tomorrowland, Sunrise, Audioriver, Warsaw Music Week, Snowfest, Tauron Nowa Muzyka; nie zabraknie sławnych producentów, DJ-ów, artystów (Martin Eyerer, Martin Harmony, Tom Novy, DJ Nookie, Marek Biliński, Sławek Łosowski, Novika, Maria Sadowska, XxanaXX), osobowości radiowych (Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Piotr Metz, Paweł Sito, Hubert Augustyniak), a także przedstawicieli agencji eventowych, bookingowych, marketingowych oraz wytwórni fonograficznych. Podczas imprezy udzielą się także delegaci lokalnych władz i zaproszeni prezydenci kilku polskich miast.

Tematów jest taka ilość, że nie sposób je wszystkie wymienić, ale chcąc przybliżyć chociażby kilka w załączeniu przesyłam opis wybranych spotkań odbywających się w ramach SeaZone.

PROGRAM


Wydarzenia klubowe:

SOHO | 9 - 11 czerwca 2016, Sopot
Portobello Booking & Big Boat Party (day&night)


Zastanawiając się gdzie skierować swe kroki w trakcie sopockiej SeaZone Music Conference 9-11.06.2016 poza lokalizacjami, w których odbywać będą się panele dyskusyjne, spotkania, warsztaty czy pokazy nie można przegapić całodziennych imprez w klubach i w ich okolicy.

Doskonale kojarzona klubogaleria SOHO z programem muzycznym startuje już od g. 12 w piątek. Po szyldem Portobello Booking & Big Boat Party zarówno tego dnia, jak i w sobotę w ogrodowym patio klubu rozłożą kable, nagłośnienie, deki, playery i laptopy DJ-e i producenci prezentujący różnorodny wachlarz tanecznych stylistyk. Funk, house, breakz i twardsze orzechy do zgryzienia o posmaku techno i tech-house wypełnią przestrzeń od południa do nocy.

Korzystając z piątkowego światła dziennego usłyszymy takich DJ-ów jak East, Fresh, Benito, Dia, Sympatique, Ertel, Luke Erb, Sagia, a zanurzając się w wieczorny klimat pojawią się duety Mia & Casp oraz Twins Of Sound. Nocne harce, po przeniesieniu do wnętrza, zapewni skład sprawdzony w klubowych bojach Dave Mayer, Glasse i Ricardo, którego wokalnie wesprze Maria Sadowska, trenerka The Voice Of Poland.

Maria mając na koncie 11 albumów i EP-ek w polskiej muzyce jest obecna od ponad 20 lat, a w jej bagażu doświadczenia, poza śpiewem, znalazły się produkcje i kompozycje muzyczne, teksty piosenek, a także reżyseria.

Najmocniejszym punktem tego wieczoru będzie Dave Mayer swobodnie poruszający się w różnych odłamach house - jackin, soulful, deep i tec-house. W jego katalogu są nagrania z wokalnym udziałem Rolanda Clarka, wydawnictwa dla Defected, Strictly Rhythm, Hed Kandi, Salted oraz pokaźna kiść remiksów, a do niesamowitej mapki odwiedzonych już miejsc teraz doda Sopot.

Wsparciem dla headlinera będą dwaj polscy DJ-e od blisko dwóch dekad związani z promocją muzyki house i organizacją imprez - Glasse i Ricardo.

10.06.2016 PIĄTEK
https://www.facebook.com/events/1757682691132725

DAVE MAYER | GLASSE | MARIA SADOWSKA | MIA & KASP | BENITO | SAGIA | EAST | FRESH | DIA | TWINS OF SOUND | SYMPATIQUE | ERTEL | ERB i więcej...

Start: 12:00
Bilety: 20/30

Sobota zaczyna się równie wcześnie jak piątek, w samo południe. Do zmierzchu będzie można pod gołym niebem spędzić czas głównie przy house'owej muzyce, którą wyselekcjonują występujący w duecie Conradq & Juniore, a także Creamer, Bekkett, Pete Grace, Mira El Toro natomiast brejkowe momenty zapewni Adam Faz. Gdy nadejdzie pora, by patio zamienić na klubową przestrzeń trzeba będzie przygotować się na spotkanie z ekipą, która w klubach spędziła niemal połowę swego życia.

Zagra jak zawsze rozbawiony tandem Tenessee & Ricardo oraz Seb Skalski, znany także jako Jamajski Spekulant czy SebSki, a od kilku lat sukcesywnie nagrywający pod szyldem Deeplomatik. Ich sety w wokal ubierze Jacob A, jeden z najlepszych polskich wokalistów klubowych, który nieprzeciętnym i aksamitnym głosem przenosi muzykę na kolejny poziom wrażliwości.

Ten wieczór będzie przeznaczony dla prawdziwych klubowych hedonistów, bo poza polskim składem pojawi się poruszający się w każdym kierunku, i tak samo poruszający parkietową publicznością Tom Novy. Kultowa postać niemieckiej sceny house, którego pogoda ducha jest tak samo legendarna, jak jego zróżnicowanie i trafiające w sedno imprezy sety.

Zarówno piątkowy, jak i sobotni wieczór w SOHO będzie idealną alternatywą dla stechnicyzowanej propozycji pobliskiego Sfink700, a jeśli następnego dnia ktokolwiek będzie w stanie opowiedzieć "jak było", to znaczy, ...że był gdzieś indziej!


11.06.2016 SOBOTA
https://www.facebook.com/events/191699717880819

TOM NOVY | SEB SKALSKI aka DEEPLOMATIK | TENESSEE, RICARDO, JACOB A | CONRADQ & JUNIORE | CREAMER | BEKETT | ADAM FAZ | PETE GRACE | MIRA EL TORO i więcej

Start: 12:00
Bilety: 20/30

W dniach 9-11. czerwca trzeba być w Sopocie by wraz z mapą i harmonogramem wszystkich wydarzeń efektywnie wykorzystać pobyt w gorącym kurorcie.

Wszystkie informacje o panelach, uczestnikach, lokalizacjach i godzinach są opisane na stronie www.seazonesopot.pl, aktualności dostępne na http://facebook.com/seazonesopot

Bilety na imprezy, koncerty i konferencję do nabycia poprzez
Biletomat.pl, Ticketpro.pl, interticket.pl, eBilet.pl


Esencją SeaZone Music & Conference są panele, seminaria i warsztaty gdzie swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się zaproszeni na tę okazję polscy i zagraniczni goście. Lista tematów jest ogromna - kreatywne wykłady poświęcone marketingowi w social mediach, organizacji imprez, bezpieczeństwu, współpracy z lokalnymi władzami. Aspekty prawne i biznesowe. Podajemy właściwie gotowy instruktaż jak stworzyć projekt doskonały - impezę, wydarzenie artystyczne, czy biznes. Przygotowaliśmy również wykłady instruktażowe, warsztaty, pokazy sprzętu i oprogramowania muzycznego, a także ciekawe spotkania z osobowościami muzycznymi, radiowymi i telewizyjnymi. SeaZone odbywa się w kilku lokalizacjach, które rozlokowane są w odległości kilku minut spacerkiem. Aktywizujemy całe miasto, bo poza miejscami konferencyjnymi, jak Hotel Sheraton, Państwowa Galeria Sztuki, Sfinks700, Galeria Dwie Zmiany, Sopot Centrum, wieczorami w kilkunastu miejscach odbywają się imprezy klubowe. Główną sceną SeaZone jest Opera Leśna i niekwestionowane gwiazdy - Kelis, Brodka, Kaliber 44, Wspólna Scena, Zalewski, Steva Nash & Turntable Orchestra, Paulina Przybysz, Hatti Vatti feat. Lady Katee.

Nie na wszystkie spotkania wstęp jest bezpłatny, to przecież konferencja, ale przygotowaliśmy kilka spotkań, w których udział może wziąć każdy, wchodząc z "tzw" ulicy.
Zapraszamy do bezpłatnego udziału w wydarzeniach:

Piątek 10.06 - Państwowa Galeria Sztuki
Godzina 14.15
OBIEKTYW APARATU I KAMERY W RĘKACH PROFESJONALISTY.


Praktyczny poradnik dla fotografów i filmowców, jak stworzyć profesjonalnie wyglądający film lub galerię w formie fascynującej historii z imprezy, koncertu, eventu.
Spotkanie prowadzi Marcin Bąkiewicz (Music Foto Kolektiv), a udział wezmą:
Wojtek Rojo Rojek (freelancer, fotograf)
Zambari (stereoko.tv)
Izabela Uhlenberg (stereoko.tv)

Godzina 15.15
INWESTOWANIE W MARKETING I BUDOWANIE MARKI

Dlaczego inwestować w marketing? Jak budować pożądanie marki i rozwijać biznes? Muzyka jako jeden z instrumentów marketingu opartego na emocjach. Jak najbardziej pożądane marki świata używają muzyki do budowania swojego wizerunku i rozwoju biznesu?
Case Study: Moёt & Chandon, Hennessy, Mercedes i Louis Vuitton
Prowadzenie: Agnieszka Smektała (Ambasada Inspiracji)

Piątek 10.06 - SFINKS 700
Godzina 17.30
RED BULL SZKOŁA DŹWIĘKU

Red Bull Szkoła Dźwięku to spotkania, podczas których pasjonaci produkcji muzycznej i DJ-ingu mogą poszerzać swoją wiedzę, umiejętności techniczne, a także poznawać nowe oprogramowanie i sprzęt. Spotkania prowadzone są przez doświadczonych DJów i producentów.

Tym razem w rolę nauczycieli wcielą się Mr Krime oraz FALCON1 ze szkoły DJ-skiej SPINLAB. Krime to uznany DJ i absolwent Red Bull Music Academy w Dublinie z 2000 r., który od lat dzieli się wiedzą z adeptami sztuki Djskiej. Falcon1 zaś pięciokrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski federacji IDA i wraz Dj'em Kebsem prowadzą od kilku lat warszawską szkołę SPINLAB, która jest długofalowym partnerem projektu Red Bull Szkoła Dźwięku.

Dodatkowo, Steve Nash - lider projektu Turntable Orchestra i ambasador marki Ableton Polska wprowadzi adeptów w tajniki pracy z Abletonem Live na scenie. Przygotowuje dla Was specjalni set live, który następnie rozłoży na czynniki pierwsze ukazując mechanizmy produkcji, stąd tytułowa "Dekonstrukcja". Przez całe wydarzenie dostępnych będzie 5 stacji hands-on Ableton Live + PUSH 2 przygotowanych dla uczestników.

17:30 Falcon1 - scratch sesja - poziom basic
18:30 Mr Krime - scratch sesja - poziom master
19:30 Steve Nash "Dekonstrukcja Live" - warsztat Ableton Live 9

Sobota 11.06 - Państwowa Galeria Sztuki
Godzina 11.00
PUSTE MIEJSCE NIE ZARABIA, CZYLI JAK ZARABIAĆ WIĘCEJ NA KLUBACH, RESTAURACJACH I PUBACH?

Porcja wiedzy związana z zarządzaniem klubami, restauracjami, pubami, maksymalnym wykorzystaniem ich przepustowości, najczęściej popełnianymi błędami w obsłudze klienta, archiwizacją danych, pomijaniu analizy zebranych danych, czy np. brakiem automatyzacji codziennych procesów i konieczności cyfryzacji branży rozrywkowej.
Maciej Wesoły (emenago.com)

Godzina 12.00
MANAGER XXI WIEKU - CZYLU PROWADŹ DOCHODOWY BIZNES, A NIE TYLKO KLUB.

Jak w prosty sposób zwiększyć obroty w klubie o min. 10%? Jakie zastosować techniki sprzedaży, żeby zwiększyć zyski? Jak zaplanować zyskowną imprezę? Czym jest action plan i dlaczego jest tak ważny? Jak sobie radzić w kryzysowych sytuacjach? Jak uniknąć nadmiernej rotacji pracowników? Nie jest tajemnicą, że dobra organizacja jest podstawą sukcesu, ale jak to zrobić by zoptymalizować czas pracy, a równocześnie, by wszystkie nadzorowane segmenty funkcjonowały możliwie najlepiej? Na te i wiele innych pytań odpowiemy, przedstawiając szereg narzędzi i sprawdzonych rozwiązań. Pamiętaj! Minuta w planowaniu zaoszczędzi 10 minut w realizacji.

Prowadzący:
Piotr Rogowski (GlobCost.pl)
Paweł Gruba (Manager Hell's Kitchen)

Godzina 15.45
OD KOŁYSKI AŻ PO GRĘ
Spotkanie odbędzie się pod osłoną płaszcza i miecza w otoczeniu sterty trupów zgnilców, ghuli czy wargów w karczemnej atmosferze. Rolę bardów przyjmą na siebie Mikołaj Stroiński, Marcin Przybyłowicz i Patryk Gęgniewicz, a wprowadzającym w temat minstrelem zostanie Piotr Gnyp.

Ta idealnie dobrana trupa przybliży kulisy powstawania znakomitej ścieżki dźwiękowej najsłynniejszej polskiej gry komputerowej sagi Wiedźmin, lecz Biały Wilk nie będzie jedynym bohaterem. Nasi goście opowiedzą o swych początkach kariery, przedstawią historię score-writingu i pierwszych nagrań sięgających demo-sceny. Odkryją zaplecze kompozytora, opowiadając o współpracy z orkiestrą symfoniczną żywą i cyfrową, tworzeniu aranżacji i orkiestracji, wykorzystywaniu dawnych i historycznych instrumentów, skąd czerpią inspiracje a także zdradzą ile pracy wymaga, by zostać docenionym w tym zawodzie.
Prowadzący: Piotr Gnyp (Kinguin.net)

Goście:
Marcin Przybyłowicz (kompozytor, aranżer, współpracownik muzyczny sagi Wiedźmin, współtwórca muzyki do III części)
Mikołaj Stroiński (kompozytor muzyki filmowej, aranżer, ilustrator dźwiękowy, współtwórca muzyki do Wiedźmin III)
Partyk Gęgniewicz (producent i sound designer, ex-Sundial Aeon, specjalista ds. nowych mediów)


Sobota 11.06 - SFINKS 700
Godzina 11.00
KARIERA I SUKCES NA MIĘDZYNARODOWYM RYNKU MUZYCZNYM

Jak wykorzystać możliwości i które drogi rozwoju wybrać? Mistrzowski instruktaż dla muzyków, producentów, dj-ów, managerów i promotorów przedstawią ci, którzy na rynku muzycznym osiągnęli już międzynarodowy sukces.

Godzina 12.15
DJ KONTRA PRAWO AUTORSKIE

Licencje DJ-skie - obowiązek, przywilej czy przykrywka dla nielegalnie zdobytej muzyki. Odpowiedzialność karna właścicieli klubów i DJ-ów. Dlaczego prawo "foruje" dj-ów radiowych ? Legalność mash-up'ów bez zgody autora i twórcy.

Prowadzący:
Robert Sroczyński (Prezes Polskiego Stowarzyszenia Prezenterów Muzyki - DJ Union)
Waldemar Kaczmarek a.k.a DJ Inox (Xoni records)
IVERSIDE STUDIOS MASTER

Sobota 11.06 - GALERIA DWIE ZMIANY
Godzina 11.30
MUZAK - RZEMIOSŁO UŻYTKOWE I PRODUKCJA NA ŻĄDANIE.

Muzyka zwolniona z opłat dla właścicieli praw autorskich w zastosowaniu komercyjnym i audiomarketingu. Banki brzmień i biblioteki muzyczne.
Prowadzący:
Marcin Baranski (Ak. Muz. Poznan / Kancelaria Baranski)
Goście:
Wojtek Panufnik (soundimage.pl), Krzysztof Zalewski (Radio-On),
Patryk Gegniewicz (e-muzyka)
Godzina: 15.00

SPOTKANIE INFORMACYJNE POŚWIĘCONE 7. EDYCJI FESTIWALU WARSAW MUSIC WEEK
Chcesz wystąpić na festiwalu? Chcesz zorganizować występ swojego artysty na festiwalu? Chcesz zorganizować showcase swojej wytwórni lub agencji? Przyjdź! Opowiemy Ci jak to zrobić!
Warsaw Music Week to nowoczesny festiwal miejski prezentujący utalentowanych Artystów z Polski i zagranicy a także najlepsze kluby i sale koncertowe w stolicy. To pierwszy w Polsce festiwal o charakterze showcase'owym, gdzie polskie wytwórnie fonograficzne oraz niezależne labele prezentują swoich Artystów oraz ich nowe wydawnictwa.
Warsaw Music Week to również platforma networkingowa dla przedstawicieli branży muzycznej umożliwiająca nawiązywania cennych kontaktów i wymianę doświadczeń dla artystów, menadżerów, wytwórni, promotorów, managerów kultury z kraju i zagranicy. Od tego roku wszystkie wydarzenia networkingowe odbędą się jako osobna platforma pod nazwą Warsaw Music Week Pro.

Prowadzenie:
Michał Zioło (Good Music / WMW)
Szczegółowy opis plan wydarzeń konferencyjnych oraz opis paneli dostępny jest na stronie www.seazonesopot.pl

Czytaj także