SeaZone Showcase Festiwal Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rozpoczynamy odliczanie do drugiej edycji festiwalu SeaZone Music & Conference! Za niecały miesiąc na warsztatach i panelach spotkają się przedstawiciele branży muzycznej oraz eventowej z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Główną część wydarzenia stanowić będzie jednak bogaty repertuar koncertowy, w którym znane postacie figurują obok debiutujących artystów.festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Wiemy już, że 9 i 10 czerwca usłyszymy takich wykonawców, jak Low Roar, O.S.T.R. Daria Zawiałow, Coals, Rosalie., BeMy czy Lilly Hates Roses. Pora poznać ostatnią pulę zespołów uzupełniających line-up trójmiejskiej imprezy.

Elektroniczną stronę SeaZone odsłoni trójka producentów dobrze znanych miłośnikom polskiej sceny klubowej. A_GIM, wcześniej znany z Nervów oraz Őszibarack, zaprezentował na początku kwietnia debiutancką, solową EP-kę "Votulia". Wydany na winylu materiał przypadnie do gustu miłośnikom organicznego minimalu spod znaku wytwórni Kompakt albo BPitch Records. LASY to nowy projekt Macieja "Stendka" Wojcieszkiewicza. Artysta, który ma na koncie sety przed Timem Heckerem albo Squarepusherem, niedawno wyprodukował nagrodzony Fryderykiem krążek "Bang!" Reni Jusis. Górny to kolejne oblicze sceniczne Goorala. W swoim nowym projekcie muzyk ujawnia fascynację techno wszelkiej maści, śmiało eksperymentując z looperem czy kontrolerami. Nie zabraknie również kultowej już trójmiejskiej kapeli, dla której świat syntezatorów nie ma żadnych tajemnic - Dick4Dick, bo to o nich mowa.

SeaZone Music & Conference nie zakłada ograniczeń gatunkowych. Te z pewnością nie istnieją dla Bownika, czyli reprezentantów gitarowej sceny alternatywnej. Trio - samo kategoryzujące swoją twórczość jako vegan disco - mimo krótkiego stażu na scenie może pochwalić się koncertem u boku Milky Chance albo Charliego Winstona. Oprócz wspominanego O.S.T.R.-a o odpowiednią dawkę hip-hopu zadbają Sarcast i Adi Nowak. Oba projekty są przedstawicielami nowej generacji artystów hip-hopowych, którzy zrywają z utartymi schematami na rzecz świeżego spojrzenia na muzyczną materię. Najnowszym efektem poszukiwań Adiego Nowaka jest płyta "VR", która w kwietniu pojawiła się na półkach sklepowych.

Na drugim biegunie stylistycznym znajduje się Lor - wspólne dzieło czterech utalentowanych nastolatek z Krakowa. Dziewczyny tworzą przejmujące, nastrojowe kompozycje osadzone w nurcie alt-popu. Kwartet, dla którego inspiracją jest Agnes Obel albo Birdy, znajduje się w trakcie prac nad debiutanckim albumem. Polską odnogę programu uzupełnia No Logo - alternatywna kapela reggae z Podlasia.

Line-up Seazone Music & Conference to też mocna reprezentacja z zagranicy. W czerwcu w Sopocie wystąpi znany polskiej publiczności Josh Savage, singer-songwriter z Londynu. Utalentowany wokalista, który ma za sobą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Europie, według cenionej strony Huffington Post jest obdarzony "bogatym, rezonującym głosem". Rodzimi słuchacze na pewno kojarzą również HEIDRIKA, duńskiego reżysera od niedawna zajmującego się muzyką. Jego debiutancki album, który w Polsce ukaże się dzięki wytwórni FONOBO, został wyprodukowany przez połowę duetu Kiasmos - Janusa Rasmussena. Artysta zagra na Seazone w trio.

Obok skandynawskiej melancholii znajdzie się również miejsce dla egzotycznej beztroski. Za takie brzmienia odpowiada The Curious Incident - brytyjski duet z pogranicza popu i indie rocka. Słuchając ich, fani Vampire Weekend, The Kooks czy UB40 z pewnością nie poczują się zawiedzeni. Swoich przedstawicieli w Sopocie będzie miała także Belgia. Duet zarówno na scenie, jak i w życiu prywatnym. Joy Wellboy, zespół mający na koncie płytę w Berlińskiej wytwórni Bpitch Control, niezwykle sprawnie łączy syntezatorowe pasaże z akustycznymi balladami czego finalny efekt można umiejscowić gdzieś pomiędzy electro-popem a nową falą.

Zwieńczeniem zagranicznych koncertów będzie specjalny showcase, na którym wystąpią najciekawsi artyści z Łotwy! 9 czerwca w klubie Libation zagrają RYGA, Triana Park i Justs (reprezentant Łotwy na zeszłorocznej edycji konkursu Eurowizji), prezentując przekrój muzycznych światów od eksperymentów na pograniczu hip-hopu i elektroniki, po bardziej popularne brzmienia.

Seazone Music & Conference odbędzie się w dniach 8-10 czerwca. Na gości czeka bogaty program warsztatów, dyskusji i targów branżowych. Część konferencyjną przedsięwzięcia uzupełniają koncerty oraz eventy klubowe. Wieczorne wydarzenia zaplanowano w takich miejscach, jak Libation, Wtedy, Teatr Wybrzeże Scena Kameralna, Teatr Boto, Teatr na Plaży, Galeria Dwie Zmiany oraz w klubach: TAN Sopot, Mewa Towarzyska, Spatif, Scena Sopot i Sfinks700.

https://www.facebook.com/events/1851662221779919/
https://www.biletomat.pl/konferencje/seazone-showcase-festiwal-5000/

Aktualności dostępne są stronie www.seazonesopot.pl oraz www.facebook.com/seazonesopot
--
Seazone Music & Conference Sopot 2017
Organizator: Portobello Group
Współorganizatorzy: Sofitel Grand Sopot, djSHOP.pl, Sopot Centrum
Partnerzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pomorskie, Miasto Sopot, Volta, Comup, Parlament, Prot, Diverse
Patroni Medialni: 4FUN TV, CoJestGrane24, Polskie Radio Czwórka, Radio Gdańsk, K MAG, Muno, Trójmiasto, Prestiż, Estrada i Studio
Projekt objęty honorowym patronatem Mieczysława Struka - Marszałka województwa pomorskiego.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aktualności dostępne są stronie www.seazonesopot.pl oraz www.facebook.com/seazonesopot

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    49 zł
Pierwsza pula karnetów do 16 kwietnia w cenie 49 zł (wstęp na wszystkie koncerty w ramach Showcase Festiwal) jeszcze dostępna na stronach Biletomat.pl, Eventim,pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl. http://bit.ly/biletyseazoneshowcase

Czytaj także