Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Sen Kustosza

teatr uliczny
wystawia:
Plama
czas trwania:
1 godz.
w ramach wydarzenia:
Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019
ocena:
4.8 / 5 (4 głosy)
4.8
Teatr AKT / Polska, Warszawa
Sen Kustosza

Teatr Akt od lat zafascynowany poetyką teatru ulicznego, cyrku, sztuki mimu oraz tańca w pełni wykorzystuje walory wszystkich tych technik artystycznych, by tworzyć ciekawe, pełne ekspresji, plastyczne widowiska.

Prezentowany na festiwalu "Sen Kustosza" to połączenie widowiska plenerowego z artystycznym performance.

Widzowie, zaproszeni przez zabawnego Kustosza do jego Muzeum Wyobraźni stają się świadkami szczególnego aktu tworzenia. Artyści z Teatru AKT wyczarowują nie tylko wiele znanych i nieznanych dzieł malarstwa, ale pozwalają im ożyć i jeszcze raz opowiedzieć swe niezwykłe historie.

Obrazy jeden po drugim przemieniają się na oczach widzów. Zaskakują, wzruszają, a czasem śmieszą. Przenoszą publiczność w przeszłość i przyszłość, do rajskiego ogrodu i paryskich kafejek, na pole bitwy i arenę cyrkową. Teatr zainspirował się pracami takich mistrzów jak Gustav Klimt, Joan Miro, Marc Chagall, Wassily Kandinsky, Pablo Picasso, czy Rene Magritte.

W przewrotnej wyobraźni twórcy wszystko jest możliwe, dlatego i tu, w rzeczywistości, mieszają się i wzajemnie przenikają tak, aby stworzyć nowe, nieco absurdalne i całkowicie wyjątkowe dzieło.

Recenzja Trojmiasto.pl

Po Festiwalu FETA 2019: podsumowanie Po Festiwalu FETA 2019: podsumowanie

13 lipca 2019

Przeczytaj także