Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Shalom - Andre Ochodlo (41 opinii)

kasy:
58 550-10-01
8.4
88 ocen
Oceniasz 5/10
O ogromnym sukcesie recitalu zadecydowała przede wszystkim barwna osobowość wykonawcy - Andre Ochodlo. Swą niezwykłą impresją artysta potrafi porwać za sobą całą salę. Własną interpretacją wykonywanych utworów potrafi nadać przedstawieniu niepowtarzalny charakter.

Ochodlo występuje z recitalem „Shalom” już od lat. Jeździ z nim po Polsce i po świecie, odnosi międzynarodowe sukcesy, a wśród polskiej publiczności są tacy, którzy słuchali koncertu już kilkanaście razy. Magnesem są najpiękniejsze pieśni żydowskie oraz rozpoznawalny, charakterystyczny styl artysty, który potrafi wyczarować całą gamę nastrojów - od żartobliwego po dramatyczny.
„Tumbalalajka”, „Bełz”, wiersze znanych żydowskich poetów, m.in. Mordechaja Gebirtiga, Abrahama Sutzkevera, melodie z przedwojennych żydowskich musicali – wszystko to usłyszeć można w recitalu „Shalom”. Teraz w nowych aranżacjach Marka Czerniewicza i z akompaniamentem słowackiej grupy Pressburger Klezmer Band.

"...jego głos oddaje najdrobniejsze zmiany nastrojów co sprawia, że jego koncerty są niezwykłymi zdarzeniami"
B. Pawłowska, Życie

aranżacje - Ewa Kornecka, Zbigniew Kosmalski

Zespół muzyczny:
Zbigniew Kosmalski- piano
Krzysztof Dudek - klarnet
Łukasz Mateja- skrzypce
Michał Szczeblewski - perkusja
Adam Żuchowski - kontrabas

"Recital Andre Ochodlo zostawiłem sobie na koniec, choć on otwierał drugi dzień przeglądu.A to dlatego, że uważam jego "Shalom" śpiewany w języku jidysz za największe do tej pory wydarzenie artystyczne. Ochodlo to artysta wyjątkowy, wyczulony na niuanse i potrafiący wspaniale je wydobywać. "
K.Kucharski

"W niedzielny wieczór po raz ostatni świece menory zapalił w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Elblągu Andre Ochodlo. Jego koncertem zakończyły się organizowane w Elblągu Dni Kultury Izraelskiej i Żydowskiej (...). Niezwykły artysta, zarazem aktor, reżyser i dyrektor sopockiego Teatru Atelier w czasie półtoragodzinnego występu dał niesamowity popis swoich możliwości wokalnych. Z jego ust usłyszeliśmy najpiękniejsze pieśni żydowskie. Chociaż większość z nich śpiewana była w języku jidysz, nie przeszkadzało to w odbiorze pięknych melodii i dźwięków głębokiego, przejmującego glosu artysty."
Gazeta Elbląska

fot. Krzysztof Maleszka