Siatkarska Liga Narodów Hala Ergo Arena Gdańsk Sopot Sprawdź!
stat

Siatkarska Liga Narodów Opinie (3)

Kibice w Gdańsku nie będą musieli długo czekać na kolejny siatkarski turniej najwyższej rangi. Po tegorocznych Mistrzostwach Świata siatkarek czas na emocje w męskim wydaniu. Finałowy turniej VNL 2023 mężczyzn zostanie rozegrany w ERGO ARENIE w dniach 19-23 lipca 2023.

Miasto Gdańsk było wcześniej gospodarzem tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn, goszcząc turniej fazy wstępnej, a tym razem zmierzą się tu uczestnicy wielkiego finału tych rozgrywek. Mieszkańców Gdańska nie ominęły też mecze zeszłorocznych Mistrzostw Europy siatkarzy - tutaj Biało-Czerwoni rozpoczęli fazę pucharową zakończonego brązowym medalem EuroVolleya.

- Kolejny raz siatkówka na najwyższym, międzynarodowym poziomie trafi do Gdańska. Cieszymy się, że najlepsi siatkarze świata z reprezentacją Polski na czele zagrają w lipcu w Ergo Arenie. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecze i do wspólnego przeżywania sportowych emocji - mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

Siatkarska Liga Narodów 2023 kryje już coraz mniej tajemnic - do pełnego jej obrazu brakuje nam jeszcze szczegółowego terminarza rozgrywek fazy wstępnej. Ma zostać ogłoszony na początku roku.Siatkarska Liga Narodów 2023 kryje już coraz mniej tajemnic - do pełnego jej obrazu brakuje jeszcze szczegółowego terminarza rozgrywek fazy wstępnej. Założenie jest takie, by każdej z uczestniczących w Lidze Narodów reprezentacji zagwarantować po 12 meczów z tak samo silnymi rywalami. Wszystkie 16 zespołów jest klasyfikowanych według światowego rankingu po zakończeniu poprzedniej edycji Ligii Narodów.

Kto z kim zagra w Siatkarskiej Lidze Narodów 2023, a przede wszystkim z kim na boisku spotkają się reprezentanci Polski? Tego dowiemy się już w nowym roku.