stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
mar'25 22

sobota, g. 16:00, 19:30

bilety 110 - 150 zł
Kup bilet
Kunsztowne konstrukcje pulsujące własną energią. Połączenie brzmień elektrycznego jazzu z lat 70 z klubową oraz rockową awangardą. Klimatyczny, mroczny i odrobinę transowy jazz, przypominający trochę ścieżkę dźwiękową do kryminału. Słowem – pokoleniowa zmiana warty w polskim jazzie.


Zespół SSP założony w Bydgoszczy w 2000 roku przez muzyków grających na stałe w ważnych polskich formacjach jazzowych, awangardowych i postrockowych.Za swoją drogę obrali połączenie własnych doświadczeń kreując nową i bardzo ciekawą stylistykę jazzową. Związany z kultowym klubem „MÓZG”.
Artyści SSP prezentowali polską sztukę w ramach Roku Polskiego w Niemczech 2006 organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza , zostali wyróżnieni przez organizatorów Festiwalu „Camerimage” i zagrali na Koncercie Festiwalowym imprezy (11.2005) a także wystąpili na zaproszenie Oxford University w University of Oxford Club w marcu 2006. Ambasada Izraela w Polsce zaprosiła artystów SSP na koncerty w 2007r w ramach prezentacji Sztuki Polskiej.
Jako jeden z niewielu polskich zespołów jazzowych, Sing Sing Penelope został zaproszony przez Mariusza Adamiaka na festiwal Warsaw Sumer Jazz Days 2005 gdzie zagrał podczas Gali Polskiego Jazzu przyjmując świetne recenzje.
W ogólnopolskiej Gazecie Wyborczej (30.12.2005) w artykule o "zmianie warty" w polskim jazzie, wśród najważniejszych artystów jazzowych obok Leszka Możdżera i Simple Acoustic Trio (Tomasz Stańko) , czy Braci Oleś , został wyróżniony bydgoski zespół Sing Sing Penelope i uznany za jeden z tych składów, który przyczynił się do zmiany pokoleniowej na polskiej scenie jazzowej.
Angielska rozgłośnia radiowa Last.fm z Londynu wytypowała na swoich łamach 10 najlepszych albumów z awangardową muzyką jazzowa za rok 2005 .Obok Vandermark 5, czy BarKokhby Johna Zorna na 10 pozycji pojawił się debiutancki album Sing Sing Penelope.
Zespół przygotował premierę drugiej płyty „Music for Umbrellas” na koniec czerwca 2006. Płyta znajduję się w katalogu warszawskiej wytwórni Monotype Records. Zawiera 6 nowych kompozycji i gra na niej gościnnie świetny skrzypek mieszkający w Norwegii – Sebastian Gruchot.
Współpracowali z : Peter Kowald, Jon Rose, O.Magieres, P.Friis-Nielsen, N.Winther, C.Irgens-Moller, John Dobie, Brandon Furman, Loco Richter, Tomasz Szukalski, Hanna Banaszak, Krzysztof Herdzin, Miłość, Ryszard Tymanski, Marek Kazana, Olo Walicki, Mikołaj Trzaska, Maestro Trytony, Jorgos Skolias, Filharmonia Pomoska, Teatr Polski w Bydgoszczy, Teatr „Stary” w Krakowie.

Skład:

Tomasz Glazik - saksofon tenorowy i barytonowy, syntezator
Wojciech Jachna - trabka
Daniel Mackiewicz – Rhodes piano, organy, instr. perkusyjne
Patryk Węcławek - gitara basowa
Rafał Gorzycki - perkusja

Bilety (w przedsprzedaży do 29.03):
20,- normalny; 15,- ulgowy; 10,- (karta klubowa i bilety okresowe SKM)
Bilety (od 30.03):
25,- normalny; 20,- ulgowy; 15,- (karta klubowa i bilety okresowe SKM)