Skalpel B90 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Skalpel

Skalpel wydali nowy album i zagrają w klubie B90 już 3 marca 2023!

w każdą sobotę (do 25.03), g. 18:00 - 21:00

Gdańsk,

jazz
Kup bilet
kwi 20

czwartek, g. 20:00

SKALPEL:
Marcin Cichy i Igor Pudło od lat łączą inspirację lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Pierwsze dwa wydawnictwa duetu: Skalpel i Konfusion nagrane dla wytwórni Ninja Tune, zaowocowały znakomitymi recenzjami w prestiżowych tytułach muzycznych: od NME, przez Pitchfork, The Wire po DJ Magazine i koncertami na całym świecie. Płyty z katalogu Ninja Tune zaliczane są dziś do klasyki jazztroniki, zaś kolejne Transit(2014) i Highlight (2020) to wyśmienita aktualizacja i modyfikacja unikalnego analogowo-cyfrowego brzmienia duetu. Ta ostatnia pozycja na świecie ukazała się we współpracy z kultową oficyną !K7 Records (m.in Tosca, Tricky).

jazz - koncerty w Trójmieście


Płyta Origins, która ukazała się 4 listopada to inspirująca współczesna adaptacja różnych nurtów elektroniki oraz muzyki tanecznej milenijnego przełomu. Poprzedza ją znakomity singiel Why Not Jungle i towarzyszące mu video. Na Origins znajdziemy zarówno jazz jak i drumnbass, downtempo i electro, trip-hop oraz balearic, breakbeat, hiphop, Krautrock.

Ta płyta to swego rodzaju prequel. Wracamy na niej do muzyki lat 90., której słuchaliśmy i która inspirowała nas zanim odkryliśmy potencjał jazzowych brzmień. Trochę taka fikcyjna kompilacja jak te wypuszczane niegdyś przez MoWax, Ninja Tune, Wall of Sound, !K7. Nostalgia miesza się tu z chęcią aktualizacji tamtych idei i nadania im współczesnego brzmienia. Jednocześnie jest to relacja naocznych i nausznych świadków z jednego z najciekawszych rozdziałów w historii muzyki elektronicznej. - tłumaczy Igor.

Przeczytaj także