stat
Impreza już się odbyła

Skład publikacji elektronicznych

26.09.2013 w Instytucie Kultury Miejskiej odbędą się warsztaty, po których każdy z łatwością stworzy własnego e-booka czy opublikuje artykuł w formacie elektronicznym. Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących, które chcą poznać metody tworzenia publikacji elektronicznych. Zgłoszenia do 16 września, liczba miejsc ograniczona.

paź 6

niedziela, g. 10:00, 13:30

Gdańsk,
bilety 59 zł
Kup bilet
lis 14

czwartek, g. 16:00 - 19:00

Wstęp wolny
Podczas warsztatów można dowiedzieć się, czym różnią się poszczególne formaty, jakimi zasadami trzeba kierować, tworząc własne ebooki oraz jakie programy mogą nam w tym pomóc. Na koniec każdy z uczestników stworzy własną publikację elektroniczną i będzie miał możliwość indywidualnej konsultacji z prowadzącym warsztaty - Grzegorzem Jarosińskim, twórcą portalu inscripte.pl, który prezentuje programy i narzędzia ułatwiające pracę nad tworzeniem własnych tekstów.

Prosimy o przyniesienie własnych komputerów. Ze względów praktycznych zaleca się także pobranie i instalację przed spotkaniem wymienionych wyżej programów - dostępnego za darmo Sigil (https://code.google.com/p/sigil/) oraz wersję demonstracyjną Jutoh (https://www.jutoh.com/).

"Szkolenie ma pomóc osobom, które publikują w internecie własne materiały naukowe czy beletrystyczne. Odpowiednio przygotowana publikacja na czytniki elektroniczne jest dużo bardziej estetyczna i wygodniejsza w lekturze niż zwykły pdf. Obieg tekstów elektronicznych jest bardzo szybki i nie zawsze twórcy, naukowcy czy osoby zawodowo zajmujące się kulturą muszą szukać pomocy specjalistów i wydłużać czas wydania publikacji. Podczas warsztatu pokazujemy istniejące, bezpłatne narzędzia, które ułatwiają proces tworzenia tekstów w formatach obsługiwanych przez urządzenia mobilne." - mówi Natalia Brylowska z Obserwatorium Kultury Instytutu Kultury Miejskiej

Zgłoszenia przyjmujemy na adres natalia.brylowska@ikm.gda.pl do 16 września. Uwaga, liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty "Skład publikacji cyfrowych", 26.09.2013, godz. 9:00 - 17:00, sala 108 (I piętro), Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długa 39/40.

Szkolenie odbywa się w ramach projektu IKM "Obserwatorium Kultury".

Grzegorz Jarosiński
- "od zawsze" freelancer zajmujący się głównie pisaniem, wyszukiwaniem informacji i nowymi technologiami; autor kilkunastu "poważnych publikacji", w tym dwóch pozycji książkowych oraz wielu tekstów dla portali i stron internetowych; pracował m.in. dla, Goethe-Institut Warszawa, Biblioteki Narodowej, Muzeum Historii Polski; twórca serwisu Inscripte.pl, który poświęcony jest przydatnemu oprogramowaniu dla ludzi zajmujących się szeroko rozumianym pisaniem.