Skrzypek na Dachu Pierogarnia Babcine Smaki Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Skrzypek na Dachu Opinie (1)

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu Marzeny Sikały, prosto z dachu, który odbedzie się na budynku Babcine Smaki, 25 września.

Relacja z imprezy

Zapraszają:
Rada Dzielnicy Piecki Migowo
Winda GAK
Dziękujemy za pomoc w organizacji:
Babcine Smaki
Kwiaciarnia Złoceń
Fresco Lunch & Restaurant
Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Marzena Sikała - skrzypaczka i pedagog, z zamiłowania arteterapeutka i chórzystka ("Non Serio"). Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku oraz studia podyplomowe o profilu Arteterapia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Od wielu lat związana artystycznie z Trójmiastem. Grała w trójmiejskich orkiestrach opery, filharmonii i teatru muzycznego, w zespołach kameralnych oraz na scenach trójmiejskich teatrów gdzie występowała w sztukach i recitalach muzycznych.

W czasie studiów rozpoczęła swój wielki romans z teatrem, grając i eksperymentując w Polskim Teatrze Instrumentalnym R.G. Miśka jako "muzitor" czyli muzyk - aktor (Lokator, "Wejście Gladiatorów, Misiek i bobasy z muzycznej klasy). Występowała w teatrze dell'arte "Maszoperia" M. Lubieńskiego (Karnawał), Teatrze Miejskim w Gdyni ("10 obrazów naturalnej wielkości", "Zwierzenia Koniecznego", "Antygona", O Beri, Beri, "Niespodziewany konic lata"), Teatrze Wybrzeże ("Garbaty Anioł Porno", "Fado") oraz NCK ("Niekabaret Macieja Nowaka").

Indywidualna działalność instrumentalna przyniosła doświadczenie grania w różnych stylistykach muzycznych, począwszy od muzyki klasycznej, poprzez folk, rock, pop-electronic, po szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Współtworzyła zespoły Newgrange, Vibrasoniq, Lyonesse, ULTRAmaryna, kwartety smyczkowy 4 One i 4 Strings Project oraz występowała w licznych projektach z trójmiejskimi artystami np. Chutir, Dominik J. Sebastian, JZTZ, Szantymentalni, Jacek Kulesza, Wanda Staroniewicz. Koncertowała w Polsce i Europie m.in. festiwale Przystanek Woodstock, Ethnosfera, Dźwięki Północy, Festiwal Mniejszości Narodowych, Kultury Ukraińskiej, Eurotrialog, Gdańskie Noce Jazsowe oraz w festiwalach aktorskich.

Nagrywała m.in. dla L. Możdżera, K. Durys, B. Bartelik, R. Szałka, do musicali dziecięcych "Okruchy życia"i "Chłopcy z Placu Broni".

Bierze udział także w koncertach i audycjach muzycznych oraz warsztatach muzyczno-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.