Skubas Gdański Teatr Szekspirowski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

SKUBAS pojawi się na scenie Teatru Szekspirowskiego 16 listopada o 20:00. Mówi się o nim, że "w ciężkich, grunge'owych butach wszedł w Krainę Łagodności" i uzyskał nową jakość - muzykę ciężką od emocji, lecz lekką dźwiękiem.

Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, ze współpracy m.in. z Noviką czy Smolikiem, wybił się na niepodległość wydanym w 2012 roku debiutem Wilczełyko. Na swojej drugiej płycie - Brzasku - SKUBAS to już artysta kompletny.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Wcześniej znany jako Sqbass, MC Sqbass czyli Radosław Skubaja. Polski piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, wykonawca muzyki alternatywnej. W młodości grał na gitarze elektrycznej w różnych lubelskich zespołach, następnie zajął się śpiewaniem. Studiował wokalistykę na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego debiutancki album Wilczełyko ukazał się w 2012 roku nakładem wytwórni Kayax. Płyta została okrzyknięta "powrotem do prostoty i autentyczności" w polskiej muzyce rockowej. Skubas otrzymał za nią dwie nominacje do Fryderyków 2013: jako Debiut Roku i Utwór Roku (za piosenkę Linoskoczek). Od czasu swojego debiutu zagrał kilka tras koncertowych i wystąpił na wielu liczących się festiwalach: SoundCity w Liverpoolu, Open'er Festival, Malta Festivalu, Festiwalu w Jarocinie i innych. Współpracował z takimi artystami, jak: Smolik, Novika, Envee, Kayah, 15 Minut Projekt czy Matt Kowalsky. Chętnie bierze udział w koncertach-projektach specjalnych (m.in. Obywatel GC v.2.0, Męskie Granie Orkiestra, Europejski Stadion Kultury, itp.).

Czytaj także