Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Ślub doskonały - spektakl gościnny (52 opinie)

komedia
kasy:
58 661-60-00, 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
6.6 266 ocen 1 10
Teatr Kwadrat z Warszawy
Ślub doskonały
Robin Hawdon

Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak

Jesteś panem młodym w dniu swojego ślubu. Budzisz się rano, właściwie w południe, w pokoju hotelowym, z piękną, nagą nieznajomą u boku. Niestety, wśród zapamiętanych atrakcji wczorajszego kawalerskiego wieczoru, obraz tej ślicznotki nie występuje. A głos twojej przyszłej żony już słychać w hotelowym korytarzu...

Wystarczy wyobrazić sobie taką sytuację, by w lot zrozumieć, że życie naszego bohatera (Paweł Małaszyński) już nigdy nie wróci na dotychczasowe tory. Sztuka łączy dwa elementy - romantyzm przedstawienia "Kiedy Harry poznał Sally" z absurdalnym dowcipem i matematyczną precyzją najlepszych światowych fars.

Zamierzony przez autorów barokowy weselny kicz, jest doskonałą oprawą dla lokomotywy nieprawdopodobnych zdarzeń, możliwych jedynie w najlepszych farsach - ukochanym gatunku Brytyjczyków.

Każdemu z nas zapewne typowa ślubna przesada wydaje się ze wszech miar żenująca, nic dziwnego zatem, że gdy w taką scenerię wprowadzić absurdalny wątek narzeczonego, przyłapanego na zdradzie w noc przedślubną - mieszanka taka musi prowadzić do wybuchów nieposkromionego śmiechu, a momentami (uwaga!) także wzruszeń.

"Ślub doskonały" - to komedia, która rozbawi, pouczy, a najwrażliwszych może nawet przerazi, przede wszystkim jednak będzie dla Państwa świetną okazją do spotkania z naszymi gwiazdami: Pawłem Małaszyńskim, Martą Żmudą Trzebiatowską, Katarzyną Glinką, Andrzejem Nejmanem, Ewą Kasprzyk, Iloną Chojnowską oraz Andrzejem Grabarczykiem.

Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Emilia Dadoń

Obsada:
Bill - Marcin Korcz
Rita - Aleksandra Adamska
Judy - Julia Kamińska
Tom - Patryk Pietrzak
Daphne - Aldona Jankowska
Julie - Aleksandra Radwan
Kierownik Hotelu - Maciej Kujawski/ Andrzej Grabarczyk