Śniadanie Wielkanocne z Bezdomnymi i Ubogimi Pomnik rzezi gdańskiej 1308 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza odwołana

Śniadanie Wielkanocne z Bezdomnymi i Ubogimi

Może dobrym postanowieniem na Wielki Post jest zbliżyć się do Boga i do drugiego człowieka? Umożliwimy Wam to przez wyjątkowe wydarzenie jakim jest Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących i ubogich!

Śniadanie Wielkanocne dla ubogich i potrzebujących, jest coroczną tradycją Kuchni Świętego Mikołaja, działającej w ramach Dominikańskiego Duszpasterstwa Górka w Gdańsku. W ubiegłym roku, spotkało się ok. 600 potrzebujących. Studenci gdańskich uczelni wyższych od ponad 25 lat organizują spotkanie, które ma być czasem wspólnoty. Przyświeca mu misja, pomocy osobom często w społeczeństwie pomijanym, to możliwość czynienia dobra w lokalnym środowisku.

Tegoroczne śniadanie odbędzie się przy pomniku "Tym co za polskość Gdańska" dnia 12 kwietnia 2020 r (niedziela), o godzinie 8:00. W tym dniu liczna grupa wolontariuszy, będzie gotowa na przyjęcie gości. Każdy uczestnik otrzyma ciepły posiłek, słodki poczęstunek oraz paczkę z najpotrzebniejszymi artykułami codziennego użytku. Nie zabraknie również czasu na modlitwę oraz rozmowy. Opiekę duchową zapewni obecność duszpasterza akademickiego. W śniadaniu uczestniczą osoby w różnym wieku, w różnych życiowych sytuacjach. Każdy ma swoją historię - często to osoby samotne, bezdomne, schorowane, także kobiety i dzieci.

Inicjatywa Śniadania Wielkanocnego ma im przywrócić wiarę w to, że są dla nas ważni oraz, że nie istnieją różnice między osobami w potrzebie a tymi pomagającymi. Organizacja wydarzenia wymaga wiele pracy, zaawansowanej logistyki oraz nakładu finansowego, dlatego nie może odbyć się bez zbiórki pieniędzy, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na wydarzenie. Zachęcamy do wsparcia, które umożliwi godne spędzenie świąt Wielkanocnych, przez wiele osób.

Organizacje wydarzenia można wesprzeć materialnie szybkim przelewem na konto zrzutki:
https://zrzutka.pl/7t4nnv.