Sobótka z Akademią Głosów Tradycji Rowelove Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Sobótka z Akademią Głosów Tradycji

Zapraszamy do wspólnego celebrowania święta ognia i wody, słońca i księżyca, urodzaju i płodności, radości, tańca i miłości.

Zaśpiewamy pieśni sobótkowe i choć Noc Świętojańska wypada o kilka dni później, już w sobotę powitamy Św. Jana pieśniami z Lubelszczyzny, zaśpiewamy o czarownicach, ziołach i przywołamy deszcz. Będziemy zachęcać do wspólnego ośpiewywanie najkrótszej nocy w roku, chętnym rozdamy teksty. A wszystko to w blasku ognia, wśród starodrzewia Parku Jelitkowskiego, w przytulnym otoczeniu i przyjaznej aurze nowo otwartej kawiarni Rowelove. Na miejscu znajduje się manufaktura makaronu i ravioli, kawiarnia zaprasza również na pyszne desery oraz bogatą ofertę drinków i napojów nisko i wysoko procentowych.

Lato powitamy korowodem, przy dżwiękach muzyki tradycyjnej.
Pod nóżkę przygrywać nam będzie na tę szczególną okazję Zawołany Skład Sobótkowy w składzie:
skrzypce: Maja Krukowska, basy: Joanna Gostkowska-Białek, bębenek obręczowy: Paweł Studziński

Uczestnikom zabawy zapewnimy oczyszczenie, ochronę przed wszelkim złem, zarazą i nieszczęściem oraz zdrowie, płodność i urodzaj.

Sprawimy, że kąpiel w naszym morzu stanie się od tej nocy bezpieczna, że wszelkie wodniki, wodnice, utopce i inne demony zostanę przepędzone.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno miłośników polskiej muzyki tradycyjnej, plażowiczów, mieszkańców okolicy, przypadkowych cyklistów i spacerowiczów, jak i amatorów dobrej kuchni do powitania lata i wspólnej zabawy.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!

Wstęp wolny!

Partnerem i współorganizatorem wydarzenia jest Kawiarnia Rowelove

Czytaj także