Koncept, choreografia, reżyseria: Anna Piotrowska / wykonanie: Anna Zglenicka, Magdalena Kowala, Joanna Woźna, Natalia Murawska /space&light design: Anna Piotrowska / produkcja: Zakład Kulturalny, eferte_Fundacja Rozwoju Tańca, Córy Kultury / zrealizowano w ramach 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca / premiera.
Absurdalne założenia: kask minus strata daje nam solo. Solo i strata są sumą kasku, a strata stanowi różnicę liczby kasków do solo Czas jest policzony sumą kichnięć. Trwanie w nieustannych zaległościach mnie do siebie. Pytam się dzisiaj ja z wczoraj, czyli z jutra do dziś. Jestem, byłam, będę, ale wciąż i tak jestem. Stracony czas. Marnotrawstwo. Bez zastanowienia i odnalezionej odpowiedzi. Do widzenia. Już nigdy. Brak chęci dowiadywania się. Nie ubrana w słowa, naga, życie transparentne, w ciężarze satysfakcji. Życie - przypadek rozpisany na zdarzenia. Poza pomiędzy czasem nie pamiętam dlaczego tu jestem. Czy się straciłam i zatraciłam? Prawdopodobieństwo opowiadanych historii. Kim jestem w tożsamości przez szereg zachodzących przemian. Ja Matka, Ja Ojciec, Ja Córka, Ja Syn. Sen nie przestrzenią poza czasową - jest. Czas nie istnieje. Co to oznacza dla poszukiwań cielesnych Wątpliwości skończone - automatyzm domysłów. Unikanie prawdy niewygodnej w konkretach, w tempie, działaniu w przestrzeni. Ucieczka w trójdzielnej akcji. (AP)
Punktem wyjścia do współpracy Piotrowskiej była inspiracja samymi artystkami (Kowala, Murawska, Woźna, Zglenicka), które urzekły swoją świeżością, zapałem i determinacją, która przekłada się na ciekawe jakości ruchowe. Charakterystyczna jest energia i dynamika młodych artystek, które gotowe są na profesjonalną współpracę artystyczną z doświadczonym twórcą operującym od ponad dwudziestu lat w materii ruchu, świadomości ciała, improwizacji i teatru tańca. Poszukiwania nad doprecyzowaniem dramaturgii trwały stosunkowo długo. Piotrowska eksperymentowała w początkowej fazie z tematem czasu. Dało to podstawę do pracy nad obecnością i gotowością do działania.
Anna Piotrowska - Kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK w Bytomiu. Tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka "mufmi" w Warszawie (od 1995 r.), producent teatralny. Od 1996 r. stworzyła ponad 90 autorskich choreografii i przedstawień. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Otrzymała Złotą Maskę Województwa Śląskiego za całokształt pracy, za reżyserie i choreografie spektakli dla Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w 2015 roku.
Artystki współpracują od 2016 roku, początkowo przy Gdańskiej Szkole Artystycznej, gdzie stworzyły kilka spektakli autorskich. Pomimo różnego doświadczenia łączy je wspólna estetyka aranżacji tańca i teatru. Założycielką zespołu i kierownikiem artystycznym jest Natalia Murawska. Anna Zglenicka, Magdalena Kowala, Joanna Woźna w sposób patologiczny zakochane w tańcu, opowiadają nim niezobowiązująco, o sprawach istotnych.