stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopocka Majówka 2024 - Zielono mi. Pokaz i spotkanie z reżyserem filmu "Wszystkie nasze strachy"

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

W ramach "Sopockiej Majówki 2024 - Zielono mi" 1 maja o godzinie 17:30 odbędzie się pokaz filmu Wszystkie nasze strachy. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem Łukaszem Rondudą.

lip 20

sobota, g. 14:35

Gdańsk,
Wstęp wolny
lip 22

poniedziałek, g. 21:30

bilety 19 zł
Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego zaanagażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności oraz głęboko wierzącą osobę LGBT, która płynnie łączy wiarę i tęczę. W roli głównej Dawid Ogrodnik gwiazda hitów Ostatnia Rodzina, Jesteś Bogiem i Chce się żyć, dwukrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł, licznych wyróżnień na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także tytułu Shooting Star 2019, przyznawanego najbardziej obiecującym aktorom europejskiego kina. Na ekranie będą mu partnerować wybitne osobowości polskiej kinematografii, w tym: Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Maria Maj, Jacek Poniedziałek oraz gwiazda głośnego filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy - Piotr Trojan. Reżyserii podjął się Łukasz Ronduda nagrodzony na międzynarodowym festiwalu filmowym w Berlinie twórca gorąco przyjętej przez krytykę produkcji Performer i Serce miłości oraz Łukasz Gutt, który stworzył także zdjęcia do filmu. Na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film Wszystkie nasze strachy zdobył aż pięć nagród: Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Nagrodę Jury Młodych, Najlepsze zdjęcia oraz najwyższy laur Złote Lwy dla najlepszego filmu Festiwalu.

Informacje praktyczne : Wstęp w cenie biletu na wystawę. Ilość miejsc na seans jest ograniczona Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Plac Zdrojowy 2

Materiały prasowe: Kino Świat Sp. z o.o.Autor zdjęcia: Jarosław Sosiński