Sopocka Orkiestra Promenadowa | Rama 111 Molo w Sopocie Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Sopocka Orkiestra Promenadowa | Rama 111

PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej!

lut 27

sobota, g. 19:00

Online
cze 20

niedziela, g. 19:30

Gdańsk,
16:00 Sopocka Orkiestra Promenadowa
17:30 Rama 111

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


SOPOCKA ORKIESTRA PROMENADOWA
Od ponad 30 lat prowadzona jest przez Mariana Stefanowicza - muzyka orkiestry Opery Bałtyckiej a zarazem pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku. W skład Zespołu wchodzą znakomici muzycy z Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Repertuar Orkiestry obejmuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową - arie operowe, operetkowe, musical, standardy jazzowe oraz charakterystyczne marsze dla zespołów dętych. Z zespołem współpracują także znakomici soliści.

RAMA 111
Jazz tradycyjny, swing, rhythym and blues czy wreszcie dixieland to muzyka, którą od ponad 40 lat gra na niemal wszystkich kontynentach, ciesząc się niezmiennie spektakularnym uznaniem słuchaczy, jedna z najstarszych w Polsce kultowa formacja jazzowa RAMA 111. Zespół ma na swoim koncie setki koncertów estradowych i klubowych, w latach 70-tych i 80-tych trasy koncertowe w całej Skandynawii, tournée po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, występy z takimi gwiazdami amerykańskiego show-businessu jak Cab Calloway, Shirley Jones, Keely Smith, Bob Short, Steve Allen, Donald O'Connor, Lylette Jenkins, Sammy Cahn a także u boku słynnych big-bandów Mercera Ellingtona, Raya Anthonego, Jimmiego Dorseya, Artiego Shawa,  Tommiego Dorseya, Nelsona Riddleya. Grupa zapisuje się trwale również na polskiej scenie muzycznej: laureat festiwalu " Jazz nad Odrą", przez 10 lat stały zespół gdańskiej rozgłośni Polskiego Radia, wiele programów realizowanych dla TVP, muzyka dla potrzeb spektakli teatralnych, realizacja nagrań płytowych. Grając z powodzeniem również muzykę rozrywkową współpracuje z nieomal wszystkimi znanymi w Polsce wykonawcami tego gatunku.

Skład zespołu to jego twórca, band leader, pianista i aranżer - Jan Rejnowicz, Piotr Nadolski -trąbka/akordeon, Janusz Kadyszewski - gitara basowa, Andrzej Śliwa/Kamil Mazur - perkusja, Maciej Flont (Kazimierz Milewski) klarnet/saksofon, Adam Wiśniewski - puzon.

Od kilku lat Rama 111 współpracuje na stałe z Agnieszką Babicz - laureatką Grand Prix na Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze i zdobywczynią  wielu wyróżnień na Festiwalach Piosenek , aktorką scen muzycznych związaną między innymi z Teatrem Muzycznym w Gdyni , mającą na swoim koncie wiele znaczących ról ze światowego repertuaru musicalowego: Fantyna w " Les Miserables", Fiona w "Shreku", Wdowa w "Zorbie", Anita w " West Side Story" jak również wokalne recitale: " Pod paryskim niebem", "Petersburski samowar" i  "Wędrująca Eurydyka".

Tytuł  prezentowanego koncertu " All that Jazz.... I nie tylko" jest wypadkową dorobku artystycznego wykonawców i ukłonem dla wielkich standardów światowych i polskich swingujących wokalistek jak np. M. Koterbska , L. Jakubczak, F.Elkana, ale również dla wielkiej damy światowej piosenki - Anny German.