Sopockie Requiem - tym, którzy odeszli Rzymskokatolicka parafia garnizonowa pw. Św. Jerzego Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopockie Requiem - tym, którzy odeszli Opinie (1)

Requiem aeternam dona eis, Domine... od tych słów rozpoczyna się msza żałobna, a znaczenie tych słów jest nam dobrze znane: wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Właśnie teraz, w czasie, w którym wszyscy pochylamy się nad grobami swoich bliskich, przyjaciół, kapłanów, ludzi, którzy tworzyli społeczność Sopotu i nie tylko. W ten sposób chcemy raz jeszcze przywołać pamięć o naszych zmarłych, także o tych, o których być może już nikt nie pamięta. Mamy nadzieję każdego roku wspominać i modlić się za tych, którzy odeszli - wyśpiewując requiem aeternam różnych twórców.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W tym roku Sopocki Chór Kameralny Continuo proponuje Requiem Maurice Durufle. Partie solowe wykonają Donata Zuliani - mezzosopran, Robert Kaczorowski - baryton, przy organach zasiądzie Adam Sadowski, a za pulpitem dyrygenckim stanie i nad całością czuwać będzie Arkadiusz Wanat. Solistom i chórowi towarzyszyć będzie znakomita Capperlla Gedanensis.

Harmonogram:
Godz. 17:00 - Koncert
Godz. 18:00 - Msza św. za ojczyznę i zmarłych sopocian


Pomysłodawcą i organizatorem koncertu jest Sopocki Chór Kameralny Continuo wraz z jego kierownikiem artystycznym Arkadiuszem Wanatem.

Patronat honorowy przedsięwzięcia objął Prezydent MIasta Sopotu Jacek Karnowski.
Patronat medialny: Radio Gdańsk oraz trojmiasto.pl.

Wstęp wolny.