stat
PATRONAT

Sopot Beach Rugby 2024

Sopot Beach Rugby to jeden z największych turniejów tego typu na świecie. 27 lipca 2024 r. odbędzie się już jego XII edycja. Będzie to jednocześnie XXXII Memoriał Edwarda Hodury. Rozgrywki będą się toczyć w widowiskowej i bardzo szybkiej odmianie "rugby 5". Rywalizować będzie ponad dwadzieścia drużyn w trzech kategoriach: kobiecej, męskiej i amatorskiej. Wstęp wolny.

Turniej rozpocznie się o godzinie 10:00. Rozpoczną drużyny kobiece i amatorzy. Ta część turnieju planowana jest do godz. 13:00. O godzinie 14:00 ruszy rywalizacja w turnieju męskim. Wręczenie medali i zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 19.00.Rozgrywki prowadzone będą na dwóch boiskach na plaży przy molo w Sopocie, wejście nr 23. Po sąsiedzku rywalizować będą drużyny złożone z utytułowanych rugbistów i rugbistek, drużyny zagraniczne, a także zespoły amatorskie, w których wystąpią sympatycy tej dyscypliny. Ten jeden raz w roku sopocka plaża zamienia się w rugbową arenę, zapraszamy wszystkich do kibicowania ‒ mówi Jarosław Hodura, organizator SBR, który działa jako Fundacja im. Edwarda Hodury. ‒ To, co wyróżnia tę imprezę, to uhonorowanie wszystkich uczestników bez względu na osiągnięty wynik, pamiątkowymi medalami SBR 2024.

Rugby uchodzi za jedną z najszybszych i najbardziej widowiskowych gier zespołowych, które są rozgrywane w odmianie plażowej. Rywalizują 5-osobowe zespoły. Mecze trwają 2x3 lub 2x5 minut. Reguły są tak skonstruowane, by zapewnić widowni bezproblemowe podążanie za szybko zmieniającymi się akcjami.

Turniej został dofinansowany ze środków Miasta Sopotu. Partnerami strategicznymi są Miasto Sopot i sopocki MOSiR.

Oficjalna strona → https://sopotbeachrugby.com/
Wydarzenie na FB →
https://www.facebook.com/Sopotbeachrugby/

w każdą niedzielę (od 11.08 do 18.08.2024), g. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sie 22-25

czwartek - niedziela

Wstęp wolny