Sopot Beach Rugby Plaża Sopot Sopot
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Sopot Beach Rugby

turniej mecz

termin
sie 4-6
piątek - niedziela Godz. 12:00 - 18:00
miejsce Plaża Sopot
bilety
wstęp wolny
Patronat

W ramach Jubileuszowego XXV Memoriału Edwarda Hodury będącego upamiętnieniem wybitnego zawodnika i trenera rugby, związanego przez lata z trójmiejskim sportem, w dniach 4-6 sierpnia odbędzie się V edycja Sopot Beach Rugby.Sportowe emocje, efektowne przyłożenia i przede wszystkim dobra zabawa. Już po raz piąty, sopocka plaża zamieni się w miejsce rywalizacji najlepszych drużyn rugby.
Tegoroczna edycja:
4 sierpnia (piątek) Junior Sopot Beach Rugby w trzech kategoriach mini-żak, żak, młodzik
5 sierpnia (sobota) Sopot Beach Rugby kobiet i mężczyzn
6 sierpnia (niedziela) Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn.

Sopot Beach Rugby to wydarzenie cykliczne, które po raz pierwszy zorganizowane zostało w 2013 roku. W inauguracyjnej edycji, wzięło udział 25 drużyn. Z roku na rok wzrasta ranga imprezy i liczba ekip startujących w zawodach. To zdecydowanie jeden z największych turniejów rugby na plaży, na całym świecie, który w 2015 i 2016 roku zdobył pierwszą nagrodę "Sportowa impreza roku w Sopocie"

Wydarzenie jest objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Sopotu - Jacka Karnowskiego, który w poprzedniej edycji turnieju wystąpił w meczu pokazowym i regularnie wspiera rugbistów swoim dopingiem. Jedną z atrakcji zbliżających się rozgrywek, będzie sobotni Mecz Gwiazd

Sopot Beach Rugby to doskonały sposób na popularyzację rugby, ale także promocja jej największych wartości. Po raz pierwszy w turnieju wystąpią dzieci i młodzież które otrzymają pamiątkowe medale i okolicznościowe koszulki z głównym hasłem V edycji "Rugby for Heroes".

Turnieje rozpoczynać się będą każdego dnia o godzinie 12:00 i potrwają do godziny 18:30. Na uczestników jak i widzów czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji.

Organizatorem Sopot Beach Rugby jest Fundacja Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury kierowana przez Jarosława Hodurę oraz MOSIR w Sopocie. Turniej wspiera Gmina Miasta Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Fundacja Lotto, Pomorski Klub Biznesu, Polski Związek Rugby, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dodatkowe informacje.
Pięćdziesięcioletnie tradycje rodzinne; Edward Hodura synowie Sylwester, Jarosław i jego syn Sławosz aktualnie zawodnik seniorów Ogniwo Sopot XXV Memoriał -organizowany wcześniej przez Klub Ogniwo Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Barbarians Polska, od 6 lat przez Fundację Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury zarządzaną przez Jarosława Hodura. V edycja Sopot Beach Rugby Turniej pod względem ilości uczestniczących drużyn jeden z największych na Świecie (38) prestiżowe miejsce przy samym Molo w Sopocie najszybsza gra zespołowa na plaży proste czytelne zasady 2 sek. na podanie piłki w kontakcie , bez gry na ziemi , gramy po 5 "Rugby Five", jedna połowa od 3-5 minut.

Rugby na plaży - najpiękniejsze plaże na Świecie, największe Hale widowiskowo- sportowe , również jak w Londynie centra dużych miast.

Rugby na Świecie - 15 osobowe najbardziej popularne, 7 osobowe odmiana olimpijska, 5 osobowe rugby na piasku, plaży - jest to jedno rugby - z planem na rozwój i popularyzację.