stat
Impreza już się odbyła

Wydarzenie w ramach

Najlepiej sprzedający się artyści w ubiegłym roku, czołówka młodych i obiecujących wykonawców wyłonionych w konkursie "trendy", najlepsze kabarety w Polsce oraz cieszące się dużym uznaniem widzów koncerty towarzyszące - tak w skrócie zapowiada się jubileuszowa, dziesiąta już, edycja Sopot TOPtrendy Festiwal 2012, która odbędzie się w dniach 25-27 maja 2012.

lut 14

piątek, g. 19:00

bilety 80 zł
ulgowy 40 - 60 zł
Kup bilet
mar 7

piątek, g. 20:00

Gdańsk, Sopot,
bilety 140 - 300 zł
Kup bilet
Trzeci dzień festiwalu oddamy w ręce największych prześmiewców polskiej rzeczywistości, czyli najlepszych i najpopularniejszych kabaretów i satyryków.


Wystąpią:
Ani Mru Mru
Neo-Nówka
Cezary Pazura
Paranienormalni
Kabaret OT.TO
Kabaret Limo
Piotr Bałtroczyk
Kabaret Młodych Panów
Jerzy Kryszak
Łowcy.B
Kabaret Chyba
Kabaret Noc


Prowadzący:
Mateusz Borek
Cezary Pazura
Marcin Wójcik


Podczas 9. Sopockiej Nocy Kabaretowej wystąpią:

Kabaret Ani Mru Mru
Jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich kabaretów pochodzi z Lublina
i rozśmiesza już od ponad 12 lat. Do historii przeszły ich niesamowicie zabawne skecze "Zaginiona żona", "Otwarcie Supermarketu", "Chińska restauracja" czy "Małysz". Inspiracje czerpią z otaczającej rzeczywistości, wizyty u lekarza, zakupów w sklepie. Niezwykle mimiczny Michał Wójcik, śmiertelnie zabawny Marcin Wójcik i domykający trio, wciąż wymyślający niestworzone historie Waldemar Wilkołek. Myślą, żeby odwiedzić psychiatrę, gdyż nadal bawią ich własne skecze, nawet te, które grali już po 200 razy.

Cezary Pazura
W zeszłym roku obchodził jubileusz 25-lecia pracy scenicznej, choć pierwszy występ kabaretowy dał jako 3 latek. Z Sopocką Nocą Kabaretową podczas Sopot TOPtrendy jako prowadzący związany od samego początku. Na każdy przygotowywał nowy, autorski monolog, którym doprowadzał publiczność amfiteatru do łez... ze śmiechu. Jego skecze są zawsze świetnie zagrane. Mistrz kabaretu i komedii, aktor, stworzył kilka niezapomnianych ról filmowych (Adama Miauczyńskiego, Jerzego Killera czy Czarka z "13 posterunku")

Piotr Bałtroczyk
Mistrz ciętej riposty, konferansjer wszechstronny i doskonały. Niedoszły politolog, filozof i reżyser. Na swojej stronie przyznaje, że... "Może (acz nie widać, że musi) poprowadzić wszystko. Z jednaką łatwością, wdziękiem, bezpretensjonalnością poprowadzi Zgromadzenie Ogólne ONZ, jak i staruszkę przez ulicę. A widz nie odczuje różnicy". Pięknie opowiada
i zachwyca niebanalnym dowcipem, czy anegdotą najczęściej wyłowioną ze swojego bogatego, scenicznego życia. W Telewizji POLSAT prowadził swój satyryczny program pt. "Piotr Bałtroczyk przedstawia". Dwukrotny laureat, najważniejszej polskiej nagrody telewizyjnej - Wiktora, osobowość małego ekranu i wielkiej estrady.

Jerzy Kryszak
Po otrzymaniu dyplomu PWST w Krakowie grał w krakowskim Teatrze Słowackiego
i warszawskim Teatrze Ateneum. W latach 90 porzucił scenę dramatyczną, by zostać nie-kabareciarzem, jak sam o sobie mówi. Idzie politycznym środkiem, ale zawsze z brzytwą na języku. Pomysły na monologi czerpie z obserwacji polityków, prasy i codziennych serwisów informacyjnych. Jego skecze są jak sondaż badania sympatii politycznych publiczności. Świetny parodysta - jego Lech Wałęsa, Andrzej Lepper czy Adam Michnik to prawdziwi mistrzowie gatunku.

Kabaret Neo-Nówka
Pochodzą z Wrocławia i okolic, z wykształcenia to nauczyciel, fizyk i dziennikarz - Roman Żurek, Michał Gawliński i Radek Bielecki pewnego dnia założyli moherowe berety i zaczęli, jako starsze panie - Janina, Krystyna oraz Teresa, mówić ze sceny o tym, co ich naprawdę wkurza. Zostali dostrzeżeni - od początku swojej działalności kabaret zdobył ponad 20 nagród i wyróżnień. Są żywym przykładem na to, że szczerość popłaca. Pomysłów na skecze im nie brakuje - są uważnymi obserwatorami... Oprócz treści społecznych zajmują się wszechogarniającym absurdem.

Kabaret Paranienormalni
Kto nie zna słynnej Mariolki? No właśnie... to jedno z najzabawniejszych i najbardziej popularnych wcieleń scenicznych Igora Kwiatkowskiego, mistrza parodii. Rozśmieszają od 2004 roku w składzie: Igor Kwiatkowski, Robert Motyka i Michał Paszczyk. Pochodzą z polskiego kabaretowego zagłębia, czyli Zielonej Góry. Jak sami przyznają - nie uprawiają satyry politycznej, natomiast bacznie obserwują przyrodę, zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury. I z tego się śmieją, a my z nimi.

Łowcy.B
Góra, Prymus, Zlew, Zakleszcz, Maćkowy Potwór i Basen - to kabaretowa szóstka z Cieszyna, szerzej znana wszystkim jako Łowcy.B. Na co dzień podają się za teoretyków gilania - ewentualnie gili-gili - dzięki czemu, nawet w ślimaczym tempie wypadają lepiej niż przez okno. Oryginalni do bólu. Mało kto jest często w stanie zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Ale każdy wie jedno - jest śmiesznie. Ich numery: dowcip o babie w szybie, skecz o autobusie do Huty, czy baba u lekarza, rozkręcą każdą imprezę.

Kabaret OT.TO
Kabaret, bardzo pełnoletni, Andrzej Piekarczyk, Andrzej Tomanek i Wiesław Tupaczewski występują na scenie już ponad 22 lata. Niezwykle muzykalni, ich piosenki "Zasmażka", "Wakacje", "Droga Pani Sąsiadko", "To już lato" śpiewała i zna cała Polska. W swojej dyskografii, liczącej 11 wydawnictw, mają takie tytuły jak "50-lecie kabaretu OT.TO", "Wesele Hamleta" czy "Od akordeonu do zasmażki".

Kabaret Młodych Panów
Pochodzą z Rybnika. Do ich najbardziej znanych skeczów należą z pewnością "Blacharz"
i "Urząd Pracy", oraz... "Striptiz" napisany do piosenki Joe Cockera "You can leave your hat on". Kontrowersyjny taniec za każdym razem dzieli widzów, budzi sprzeczne emocje
i niezmiennie burzę oklasków. Właśnie z powodu niekończącej się dyskusji na temat striptizu tytuł kolejnego ich programu do niego nawiązuje. Skecz "Ubrany facet też może być śmieszny" pomimo braku golizny od razu przypadł do gustu widowni i jurorom konkursów. Drugim programem Młodzi Panowie wywalczyli już kilka ważnych nagród i cały czas zdobywają nowe.

Kabaret Chyba
Jest ich troje - "Halina", "Mietek" i "Guma" - czyli Sylwia Styczeń, Maciej Gliński i Piotr Gumulec. W ciągu pięcioletniej działalności scenicznej zdobyli 21 nagród obok I nagrody na Festiwalu PAKA jednym tchem wymieniają następne za manipulację publicznością i za pogodę w kratkę. Występują wszędzie, gdzie tylko są chętni, by uśmiać się do łez. Utrzymują, że skecze pisze dla nich tajemniczy Pan Bodek, z czego się cieszą, gdyż dotychczas po inspiracje musieli się włamywać do serwerów NASA.

Kabaret Limo
Wesoła piątka z Gdańska. Ewa Błachnio, Abelard Giza, Marcin Kulwikowski, Wojciech Tremiszewski i Szymon Jachimek - pierwszy występ dali będąc jeszcze w klasie maturalnej. Teraz po 12 latach wspominają go jako - słabe gagi, skecze bez puenty, miliony niepotrzebnych rekwizytów i sto dwadzieścia kilo strojów. I twierdzą, że nadal niewiele się zmieniło, ale grając i rozśmieszając spełniają swoje marzenia.

Kabaret NOC
Zaczęło się od wspólnej ławki w gimnazjum w 2003 i poszło... Kabaret NOC to dzisiaj Mateusz Pniak, Wojciech Kucjas i Szymon Pniak, trójka kolegów, którzy podczas każdego występu kładą nacisk przede wszystkim na dobrą zabawę z publicznością. W najnowszym programie "Oczywista oczywistość" pokazują, że najbardziej (wydawałoby się) oczywiste sytuacje otaczającej nas rzeczywistości nie są już takie oczywiste. Co prawda w programie nie ma pięknych kobiet i szalonych pościgów, ale za to są szalone pomysły i dużo śmiechu!