SpaceFest day zero: Lotto / Nene Heroine / Sea Saw Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

SpaceFest day zero: Lotto / Nene Heroine / Sea Saw

Wydarzenie w ramach

Jak obiecywaliśmy, gramy dalej w Stocznii Cesarskiej! W dodatku na oficjalnym before przed SpaceFest 2018! Co tym razem przygotowaliśmy? Trzy zespoły, których kompozycje są idealnym akompaniamentem pod postoczniowe tereny.

Konkretnie?

jazz - koncerty w Trójmieście


LOTTO
trio w składzie Mike Majkowski, Łukasz Rychlicki, Paweł Szpura, które snuje zaczarowane muzyczne opowieści. Podopieczni Instant Classic mają na swoim koncie trzy albumy, bardzo entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytyków. Ich druga płyta "Elite Feline", została wybrana przez "Wyborczą" płytą 2016 roku. Z kolei najnowszym wydawnictwem udowodnili, że mają jeden z najciekawszych pomysłów na muzyczny trans.
Kto jeszcze?

Nene Heroine
nie kojarzysz tej nazwy? Zgadza się, to będzie ich premierowy koncert! Jednak takie nazwy jak Algorhythm, czy Drunk Lamb muszą już coś Ci mówić.

Członkowie tego składu, czyli Peter Stanley Chester Michael Zismann Simon Burns Tony Sadecky Stan Corazon, to bezdyskusyjnie najlepsi polscy, młodzi muzycy jazzowi, nieograniczeni w poszukiwaniu inspiracji. Gitara harmonizująca z saksofonem i klawiszami serwuje zarówno przejmujące melodie, jak i szuka kosmicznych udziwnień. Do tego ciężka i perfekcyjna sekcja rytmiczna. Nie bez powodu za "stroną techniczną" ich debiutanckiego albumu stoją takie osoby jak Maciej Cieślak z kultowej, sopockiej Ścianki oraz Piotr Pawlak, znany przede wszystkim jako muzyk zespołu Kury, a także producent najlepszych trójmiejskich albumów. A na rozgrzewkę?

Sea Saw
to Piotr Jarmowski, Kamil Kolendo, Dawid Leszczyński, Maksymilian Mróz, czyli, czyli grupa wsparcia, która niechciane emocje przekuwa w soft-noisowe kompozycje. Gdańscy praktycy "patrzenia w buty", od debiutu podczas tegorocznego Fląder Festiwal, konsekwentnie zabiegają o własne miejsce na trójmiejskiej scenie alternatywnej.

To wszystko za sprawą The Brooklyn Brewery i ich obłędnych piw, wsparciu Miasto Gdańsk i niezastąpionej ekipie z Cafe Lamus i Lawendowej 8, pod batutą Garego Garnowskiego, który swoimi wizualizacjami zaczaruje niemniej niż wspomniane zespoły. To wszystko na niezwykłych terenach Stoczni Cesarskiej, pod patronatem Radio Gdansk.

Nie zwlekaj, zażądaj wolnego na piątek, wypierz ulubiony sweter i wpadaj do Siedziby Dyrekcji Stoczni Cesarskiej!

Bilety dostępne na: https://spacefestday0.evenea.pl/

Czytaj także