stat
Impreza już się odbyła

Wspierając lokalnych przewodników turystycznych, Centrum Joga i Pilates przygotowuje tematyczne spacery, wycieczki związane z historią, sztuką, kulturą i naturą.Mamy przyjemność zaprosić Ciebie jedną z nich ,,Przekrój 1000 lat historii Gdańska w 4 godzinnej wycieczce połączonej z rejsem Motławą na pokładzie Galara".

w każdy piątek (do 27.12), g. 17:00

Sopot, ul. Dworcowa 4
Wstęp wolny
gru 28

sobota, g. 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
OPIS SPOTKANIA
Nasz spacer rozpoczniemy od Bramy Wyżynnej- XVI wiecznego wejścia do Głównego Miasta Gdańska. Ten bezcenny zabytek architektury renesansu, jest jednocześnie początkiem Drogi Królewskiej, czyli traktu którymi monarchowie polski począwszy od roku 1457 uroczyście wjeżdżali do Gdańska podczas oficjalnych wizyt. Następnie przechodząc przez Zespół Przedbramia w skład którego wchodzi Katownia oraz Wieża Więzienna, znajdziemy się przed zbudowaną na wzór łuku triumfalnego Bramą Złotą.

Spacerując dalej pięknie odrestaurowaną ulicą Długą w kierunku Długiego Targu, zatrzymamy się na chwilę w obliczu największego ceglanego kościoła świata-Bazyliki Najświętszej Maryi Panny.

Długi Targ to miejsce wyjątkowe. Podziwiamy tutaj Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa a także jeden z symboli Gdańska-Fontannę Neptuna. Przechodząc historyczną Bramą Zieloną będziemy kontynuować nasz spacer Długiem Pobrzeżem, rejonem w którym znajdował się pierwszy port Gdański. Tam wejdziemy na pokład Galara Gdańskiego

Galar - płaskodennej drewnianej łodzi, zbudowanej na wzór tychże które oryginalnie w XVII i XVIII wieku dystrybuowały po wodach rzeki Motławy wszelkie dobra docierające do Gdańska na pokładzie większych jednostek. Z pokładu łodzi przyjrzymy się z bliska kolejnemu symbolowi Gdańska-wybudowanemu w roku 1444 Żurawiowi, czyli ówcześnie największemu dźwigowi portowemu średniowiecznej Europy.

Zgodnie z biegiem rzeki Motławy, udamy się w rejon historycznej Stoczni Cesarskiej a także przyjrzymy się z bliska zakamarkom współczesnej Stoczni Gdańskiej. Następnie znów pieszo udamy się w rejon historii współczesnej, w miarę możliwości odwiedzimy Salę BHP gdzie po strajkach sierpniowych 1980 roku podpisano porozumienia które dały początek ruchowi Solidarność. Następnie udamy się na taras widokowy, położonym na dachu Europejskiego Centrum Solidarności aby z wysokości szóstego piętra, przyjrzeć się panoramie stoczni Gdańskiej (taras dostępny w godzinach otwarcia budynku)

Nasza wycieczka zakończy się w rejonie słynnej stoczniowej Bramy nr.2 oraz Pomnika Poległych Stoczniowców 1970.

Kilka kroków dalej przy ulicy Jana Heweliusza, znajduje się serwująca wyśmienite posiłki restauracja "Swojski Smak" gdzie będzie można nagrodzić się pysznym obiadem.

PRZEWODNIK

Grzegorz Lipski- licencjonowany przewodnik po Trójmieście. Urodzony w Gdyni, wychowany w Sopocie, zafascynowany historią Gdańska.Łączy zamiłowanie do regionu z pracą przewodnika po Trójmieście.Znajduje się na liście rekomendowanych przewodników Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku oraz Muzeum Emigracji w Gdyni.20-letnie doświadczenie zawodowe w branży turystycznej, gwarantuje kompleksowy wachlarz rozwiązań dla turystów odwiedzających Trójmiasto oraz mieszkańców, którzy chcą poznać lepiej swoje miasto.Pracuje również z dziećmi, grupami oraz turystami indywidualnymi.Więcej na stronie: guide3city.pl

TERMIN
sobota, 11 lipca
godz. 10:00-14:00 (spacer+rejs)

KOSZT
90 PLN/osoba

ZAPISY
Telefon 608 12 66 66
email: info@guide3city.pl
Ilość osób miejsc ograniczona!

Zapisy do 8.07.2020