stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spacer roślinny po Letnicy

By zapoznać się z ciekawymi, dzikimi roślinami nie trzeba udawać się do Amazonii. W naszych miastach, u naszych stóp, rośnie wiele roślin, które tylko czekają, by opowiedzieć nam swoje fantastyczne historie. Podczas tej wędrówki będziemy mieli okazję poznać wiele gatunków roślin (część z nich to popularne chwasty"), które odkryją przed nami swoje właściwości lecznicze czy kosmetyczne. Przyjrzymy się im także od strony kulinarnej.

gru 12

wtorek, g. 17:15

Gdańsk Młode Miasto, Plac Solidarności, przy...
Niektóre z roślin, z jakimi będziemy mieli okazję się spotkać, to rośliny inwazyjne. W czasie trwania spaceru poruszymy zatem i ten temat. Opowiem czym są popularnie zwane invadery", jakie zagrożenia ze sobą niosą i jak im przeciwdziałać.

Spacer poprowadzi Michał Konkel
Z wykształcenia biolog, archeobotanik. Z pasji przyrodnik. Z zawodu zielarz-fitoterapeuta. Członek Polskiego Towarzystwa Zielarzy-Fitoterapeutów oraz Stowarzyszenia Herba Slavica. Edukator ziołolecznictwa. Prowadzi prelekcje, warsztaty oraz zajęcia terenowe z zakresu ziołolecznictwa, roślin przydatnych w surwiwalu, czy medycyny w czasie katastrof i na wypadek wojny. Propagator Supermarketu Natura, czyli świadomego i rozważnego korzystania z zasobów oferowanych nam przez przyrodę.

Zgromadzona podczas studiów i kursów wiedza pozwala mu niezwykle sprawnie poruszać się w dziedzinie zielarstwa, ziołolecznictwa i fitoterapii, zarówno w wymiarze teoretycznym, praktycznym, jak i w terenie.
https://slowianskizielnik.pl/
https://www.facebook.com/slowianskizielnik
Spacer rusza spod Gamy GAK ul. Starowiejska 15/16, Gdańsk Letnica.

Udział w spacerze jest bezpłatny
Kontakt:
gama@gak.gda.pl
58 346 41 05

Jak dojechać do Gamy?
Autobusem
Linie: 158, 258
Przystanek: Rondo Mazowieckiego
Tramwajem
Linie: 7, 10
Przystanek: Polsat Plus Arena
albo rowerem