stat
Impreza już się odbyła

Spacer z Przewodnikiem - Droga Królewska

Czy znasz wszystkie zakamarki Gdańska? Czy Główne Miasto nie kryje przed Tobą żadnych tajemnic? Udaj się na spacer z naszym licencjonowanym przewodnikiem, który pokaże Ci znane, ale też nieoczywiste miejsca w Gdańsku. Podążymy Drogą Królewską, odwiedzimy kluczowe punkty na turystycznym szlaku, ale zboczymy też z głównej trasy, by poznać ciekawe zakamarki i zakątki Głównego Miasta.

gru 14

czwartek, g. 18:00

Gdańsk, ul. Fahrenheita 3 Hotel...
gru 19

wtorek, g. 17:30

Gdańsk Główny, przed Bramą Wyżynną
Spacer okraszony będzie historycznymi faktami, ale też ciekawymi opowieściami i legendami. Naszą wycieczkę rozpoczniemy w zabytkowej Bramie Wyżynnej, która stanowiła główną bramę wjazdową do miasta. Zobaczymy niedostępne na co dzień piętro, ale też przyjrzymy się fasadzie, która skrywa pewien gdański żart. Z tego miejsca rozpoczniemy wycieczkę Trasą Królewską. Znajdziemy prawdopodobnie najstarszy herb Gdańska, poruszymy wyobraźnię, aby zwizualizować sobie nieistniejące już miejsca. A może znajdziemy więcej niż jednego Neptuna? Zabierzemy Cię w podróż po wielu stylach architektonicznych, opowiemy o tworzonych przez stulecia cennych zabytkach.

Podczas 2,5 godzinnego spaceru nie będzie miejsca na nudę. Kto wie, może to będzie pierwszy krok do zakochania się w Gdańsku.

Bilety do uczestnictwa w spacerze można kupić w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej w Gdańsku, ul. Wały Jagiellońskie 2a

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40 zł
  • Bilet ulgowy
    30 zł
Cena biletu:
40 zł / osoba dorosła
30 zł / dzieci i młodzież od 4 do 15 lat
0 zł / dzieci 0-3 lata
Informacja i rezerwacja:
Tel. 58 732 70 41