Gdzie był pierwszy publiczny park w Europie? Jak nazywały się jego wzgórza? Ile osób mieścił Teatr Leśny? Zielone płuca Wrzeszcza, miejsce kilkudziesięciu wzgórz, plac zabaw i uciech od kilkuset lat, świadek wizyt rodziny królewskiej, spektakli, koncertów i przejazdów na sankach. Park Jaśkowej Doliny to wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska. Zapraszamy na spacer szlakiem Teatru Leśnego, Festynowej Łąki, Gaju Śpiewaków, dawnego cmentarza żydowskiego, Podleśnej Polany, Królewskiego Wzgórza, Gaju Gutenberga i jeszcze kilku zakamarków.
26 sierpnia: Park Jaśkowej Doliny
Start spaceru: przy wejściu do Teatru Leśnego, godz. 13.00Prowadzenie spaceru:
Michał Ślubowski b> - historyk, przewodnik, twórca strony Gedanarium, autor książek o gdańszczankach "Czarownice, mieszczki, pokutnice" oraz "Proszarki, celebrytki i święte".
Spacery architektoniczne po Wrzeszczu to wakacyjny cykl wędrówek przez wybrane kwartały jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska. Zapraszamy na trzeci sezon! Podczas dziewięciu spacerów przybliżymy najciekawsze miejsca Wrzeszcza i ich historię. Wskażemy najbardziej wartościowe obiekty architektoniczne oraz zapoznamy z losami słynnych wrzeszczanek i wrzeszczan. Chcemy, aby nasze spacery pomogły zrozumieć jak historia dzielnicy wpłynęła na przestrzeń, w której żyjemy.
Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki, pasjonatów i pasjonatki historii Wrzeszcza, osoby chcące aktywnie i ciekawie spędzić czas w bliskiej odległości od domu, a także turystów i turystki poszukujących w Gdańsku alternatywnych wycieczek.
Spacery odbywają się w weekendy i są będą biletowane - dla uczniów/studentów oraz osób z generacji 60+ przewidziana jest pula biletów zniżkowych.
Organizatorem spacerów jest Fundacja Palma.