stat
Impreza już się odbyła

Spacery po Zaspie / Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki

Jak zwiedzać Gdańsk, by poznać coś innego? Jak żyje się mieszkańcom? Gdzie zjeść podczas rowerowego wypadu do danej dzielnicy? Co robić wieczorami? Jak dzielnica wyglądała dawniej? Między innymi na takie pytania odpowiadają Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki, którzy są pasjonatami historii Gdańska oraz dzielnicowych opowieści. Alternatywne spacery są bezpłatne, a ich organizatorem jest Instytut Kultury Miejskiej.

maj 9

czwartek, g. 17:30

Gdańsk, plac przed Basztą Łabędź
Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spcery po Kolekcja Malarstwa Monumentalnego na ZASPIE. Spacery odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 17.30 oraz w soboty o godz. 13.00 (od 1 lipca do 14 września).

Zaspa jest jednym z największych w Polsce skupisk bloków mieszkalnych. Ogromne powierzchnie szczytowych ścian oraz otwarte, zielone przestrzenie układające się w charakterystyczny plaster miodu są doskonałym środowiskiem dla funkcjonowania wielkoformatowych malowideł, które czynią Zaspę jednym z najciekawszych miejsc w Gdańsku mówi Jarek Orłowski, Lokalny Przewodnik po Zaspie. Dziś Kolekcja Malarstwa Monumentalnego to 60 wielkoformatowych murali, o różnorodnej tematyce. Tę niezwykłą galerię można zwiedzać z jej gospodarzami mieszkańcami osiedla. Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zabierają mieszkańców i turystów na spacer szlakiem zaspiańskich murali, wprowadzają w tajniki realizacji 36-metrowych dzieł, dzielą się anegdotami związanymi z ich powstawaniem, a także opowiadają o ponad 40 letniej historii osiedla, jego założeniach urbanistycznych oraz lotniczej przeszłości miejsca

Spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami są bezpłatne, ale obowiązują zapisy poprzez formularz: https://ikm.gda.pl/zapisy/

//

Pamiętajmy o zasadach, które jesteśmy zmuszeni wprowadzić ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i dbając o wspólne bezpieczeństwo:

1. W spacerze mogą wziąć udział tylko osoby, które zapisały się wcześniej i przekazały swoje dane, na wypadek stwierdzenia u któreś z osób uczestniczących zakażenia SARS-CoV-2. Dane zbierane są w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną oraz udostępnienia Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym (zgodnie z klauzulami w formularzu).
2. Każdy uczestnik/uczestniczka spaceru musi dokonać indywidualnego zgłoszenia (przez formularz) ze względu na zgody na przetwarzanie swoich danych.
3. Każdy spacer ma ograniczoną liczbę osób, wraz z potwierdzeniem udziału w spacerze otrzymasz informację o miejscu jego startu.
4. Na spacerach zachowuj dystans społeczny: 2 m oraz zasłaniaj usta i nos. W wypadku wejścia do budynków np. na terenach Stoczni każda osoba musi mieć zakryte usta i nos. Osoby, które nie dostosują się do tej zasady nie będą mogły wejść do wnętrz.
5. Pamiętaj, aby odwołać swój udział w spacerze, jeśli: występują u Ciebie objawy wskazujące na chorobę zakaźną, jesteś w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny zamieszkujesz z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie, w ciągu tygodnia miałeś kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji.

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej
Partner: GAK Plama
Patroni medialni: Poznaj Świat miesięcznik, Wyborcza.pl Trójmiasto, Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk S.A.

Dofinansowano z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Przeczytaj także