Spacery zielarskie z Michałem Konkelem Gdańsk Sprawdź!
stat

Spacery zielarskie z Michałem Konkelem

Otwieramy kolejną edycję projektu edukacyjnego Instytutu Kultury Miejskiej Gdańskie Miniatury. Podczas spacerów z Michałem Konkelem (slowianskizielnik.pl) dowiemy się gdzie można zbierać zioła, a gdzie jest to zakazane.

Jaka pora roku, miesiąca, czy dnia jest najbardziej odpowiednia do zbierania ziół. Nauczymy się co i jak zbierać. A tak naprawdę, trochę przewrotnie, porozmawiamy o tym, dlaczego zioła nie działają i krok po kroku prześledzimy wszystkie błędy, jakie można popełnić, w przygotowywaniu preparatów ziołowych, skutkujące niewłaściwym bądź nieskutecznym ich działaniem. Postaramy się zaobserwować zmiany jakie zachodzą w przyrodzie i nauczymy się, jak odpowiednio do nich wybierać surowce lecznicze, kulinarne, czy kosmetyczne.

Harmonogram:
→ 2 października 10.00 "Rośliny zielne".
Start na Przymorzu Wielkim, przy wejściu do Parku Reagana, na końcu ul. Obrońców Wybrzeża.

→ 23 października 10.00 "Drzewa i krzewy"
Start przy pętli autobusowej na końcu ul. Nadwiślańskiej

→ 20 listopada 10.00 "Jadalne rośliny późnej jesieni"
Start przy pętli autobusowej na ul. Matemblewskiej.

→ 11 grudnia 10.00 "Gemmoterapia - leczmy się za pomocą pąków"
Start przed Archikatedrą Oliwską.

Michał Konkel prowadzi warsztaty, wykłady oraz zajęcia terenowe, podczas których dzieli się swoją zielarską wiedzą i pasją. Tradycja związana z wykorzystaniem ziół obecna jest w jego rodzinie od wielu pokoleń - kontynuuje ją prowadząc Słowiański Zielnik (slowianskizielnik.pl).