Speed badminton Park Nadmorski im. Ronalda Reagana Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Speed badminton Opinie (1)

Speed badminton to sport, który dotarł do nas z Niemiec. Podobny do badmintona, choć zupełnie inny, bo gra się bez siatek, znacznie szybciej i znacznie prościej. Niektórzy mówią, że tak naprawdę to mix tenisa, badmintona i squasha, który czerpie wszystko co najlepsze z tych sportów.

My sądzimy, że to świetna alternatywa dla fitnessu i doskonały sposób na utrzymanie kondycji niezależnie od miejsca zamieszkania. Mecze speed badmintona odbywały się już bowiem zarówno na kortach i boiskach, jak i na łąkach, plażach, a nawet ulicach i dachach!

Żeby zacząć potrzeba tylko rakietek, lotek i trochę przestrzeni. Podstawowe ruchy można opanować już po kilku odbiciach, a zabawa jest przednia od pierwszych chwil. Najlepsze jest jednak to, że nie trzeba przerywać niezależnie od warunków. Specjalne lotki radzą sobie z wiatrem, a dzięki sprytnym fluorescencyjnym patyczkom można zagrać nawet w nocy.

Zapraszamy do zapoznania się z tą dyscypliną sportu podczas spotkania w Parku im Ronalda Reagana. Wejście D od ulicy Dąbrowszczaków, plac po prawej stronie, przy wejściu do parku.

Czytaj także