Spektakl "Zanijmy jeszcze raz" online - premiera Online Sprawdź!
stat
PATRONAT

Spektakl "Zanijmy jeszcze raz" online - premiera Opinie (1)

Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na premierę online, jednego ze swoich największych teatralnych hitów. 27 marca, dokładnie w Międzynarodowy Dzień Teatru, zaprezentowany zostanie na kanale Youtube GCK "Zacznijmy jeszcze raz" Aleksandry Wolf w reżyserii Tomasza Sapryka.

LINK YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=-mv6nsS2uvI

Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i... uśmiech. Wszystko to odnajdziecie w spektaklu "Zacznijmy jeszcze raz". Komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf (autorkę tekstów do telewizyjnego kabaretu Rozmowy w Tłoku z programu "Szymon Majewski Show") dla dwojga aktorów - Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej.

Oboje doskonale czują się w komedii, uprawiają stand-up, parodię, improwizują i kochają kabaret. Ten spektakl stwarza im doskonałą okazję do żonglerki tymi wszystkimi formami.

"Zacznijmy jeszcze raz" nie jest kolejną kopią amerykańskiego sukcesu z Broadwayu. Ola Wolf z maestrią napisała sztukę o nas... bardzo bliską polskiemu widzowi, ciepłą i cholernie mądrą. Pewnie o tym, że zawsze (chociaż wstyd, cierpi nasze ego i nie wiadomo od czego zacząć) warto podjąć walkę o kogoś kto nas kocha... z wzajemnością.

Ona - terapeutka uzdrawiająca związki małżeńskie. On - pacjent rujnujący związek małżeński. Ona - opanowana, kompetentna i przewidywalna. On - nieopanowany, niekompetentny i nieprzewidywalny. Wszystko jasne. Czyżby? Przyjdzie im rozegrać pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi. Wiele masek (ich czy waszych?) przyjdzie im zerwać, wiele grzechów (ich czy waszych?) przyjdzie im zdemaskować, wiele błędów... przyjdzie im naprawić.

NAGRODA PUBLICZNOŚCI 2018
Spektakl "Zacznijmy jeszcze raz" otrzymał Nagrodą Publiczności na 11. Katowickim Karnawale Komedii.

NAGRODA PREZYDENTA MIASTA GDYNI 2018
Tomasz Sapryk otrzymał Nagrodę Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za reżyserię spektaklu "Zacznijmy jeszcze raz".

PRAPREMIERA 14 lipca 2017 r.
Czas trwania: 75 min.

Tekst: Aleksandra Wolf
Reżyseria: Tomasz Sapryk
Scenografia: Witold Stefaniak
Kostiumy: Małgorzata Zwolińska
Asystentka reżysera: Alicja Cembrowska
Autor monologu Karola: Marek Modzelewski
Wizualizacje: Sebastian Mul
Światło i dźwięk: Jarosław Barczewski

Obsada:
Aldona Jankowska
Tomasz Sapryk