stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopocki Chór Kameralny CONTINUO pod egidą Fundacji Continuo przygotował kolejną edycję warsztatów wokalnych dla mieszkańców Trójmiasta. Motywowani ogromnym sukcesem zeszłorocznej sopockiej edycji, chórzyści CONTINUO postanowili zorganizować zajęcia aż w dwóch miastach - Sopocie i Gdyni!

sty 12

niedziela, g. 17:00

Gdynia,
bilety 100 zł
lut 8

sobota, g. 15:15

Gdańsk, ul. Batorego 18
bilety 80 zł
przedsprzedaż 70 zł
Kup bilet
Pierwsi tajniki emisji głosu poznają mieszkańcy Gdyni. Dzięki wsparciu finansowemu projektu przez miasto Gdynia oraz uprzejmości Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu warsztaty będą miały miejsce w dniach 3, 4 oraz 5 listopada, od godz. 18:00 do 21:00 w WSAiB przy ul. Kieleckiej. Techniki emisji głosu zdradzać będzie solista polskich scen muzycznych - Łukasz Wroński, a zasady śpiewu chóralnego przedstawi Leszek Gołąb - dyrygent chóralny i symfoniczny, pedagog oraz kierownik artystyczny projektu. Całość uwieńczy wspólny koncert pieśni patriotycznej wraz z Sopockim Chórem Kameralnym CONTINUO, 9 listopada w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni.

Sopot natomiast rozśpiewa się już w dniach 6, 7 i 8 listopada, od godz. 18:00 do 21:00 w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Armii Krajowej 50-54 (wejście od ul. Bocznej). Będzie to już druga edycja zorganizowana w ramach projektu dofinansowanego przez miasto Sopot. Tym razem oprócz Leszka Gołąba zajęcia prowadzić będzie pedagog i solistka europejskich scen muzycznych - Magdalena Moszew! Zwieńczeniem sopockich warsztatów będzie wspólny koncert pieśni patriotycznej wraz z Sopockim Chórem Kameralnym CONTINUO w dniu 11 listopada w muszli koncertowej na Molo w ramach corocznego wydarzenia "Światełka dla Polski".

Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy lubią śpiewać - zarówno do doświadczonych osób, jak i tych, które nigdy nie miały styczności z publicznymi wystąpieniami i nie wierzą w swoje umiejętności. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a nabór już otwarty!

Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres: continuo@wp.pl.

Leszek Gołąb
Jest absolwentem Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie prof. Zbigniewa Bruny (2003 r.), a także studiów podyplomowych w zakresie Dyrygentury Symfonicznej na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji, Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Janusza Przybylskiego (2008 r.).

Od momentu zakończenia edukacji artystycznej aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym Pomorza, piastując m.in. następujące funkcje:
Dyrygent i Kierownik Artystyczny Chóru Przyoperowego POB w Gdańsku w latach 2003-2004r.
Dyrygent i Kierownik Muzyczny Kameralnego Chóru Festiwalowego (Sopot, Łomża, Gdańsk) w latach 2005 -2010 r.
Dyrektor Artystyczny Państwowego Związku Chórów i Orkiestr oddział Gdański w latach 2003 -2008 r.
Dyrygent Chóru Mieszanego Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Pelplinie w 2012 r.
Aktualnie sprawuje także kierownictwo artystyczne chóru męskiego ECHO w Tczewie (od 2002 r.) oraz Orkiestry Symfonicznej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. Z. Noskowskiego w Gdyni (od 2009 r.).

Jako dyrygent bierze czynny udział w życiu muzycznym na festiwalach i w przedsięwzięciach artystycznych takich, jak: Trust Kreatywny w Gdańsku, Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych w Sopocie, Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo w Łomży, Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gdyni. Pełni także rolę jurora na konkursach promujących talenty młodych wykonawców "Odkrywamy Talenty na Pomorzu".

Koncertuje w wielu krajach (min. w Szwajcarii, Niemczech, Danii, Słowacji, na Litwie, Ukrainie, Węgrzech i w USA ), w prestiżowych salach koncertowych, min. w Studio SFB w Berlinie, w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Studio Radiowym S1 im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Sali Koncertowej Filharmonii Bydgoskiej, Sali Koncertowej Orkiestry Symfonicznej Południowego Radia i Telewizji we Freiburgu, Sali Koncertowej Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie. Jego dorobek artystyczny obejmuje współpracę z wieloma autorytetami świata muzycznego min. Michaelem Gilenem, Gertem Albrechtem, Krzysztofem Pendereckim, Joshardem Dausem, Nikisem Teodorakisem, Enio Moricone, Jerzym Maksymiukiem, Marcinem Tomczakiem, Januszem Przybylskim, uwieńczony licznymi nagraniami dla radia i telewizji.

Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Najważniejsze z nich to: I Nagroda w Konkursie Dyrygenckim w Gdańsku (2000r.) oraz Nagroda Starosty Tczewskiego w Dziedzinie Kultury i Sportu (2013r.). W 2009 roku otrzymał nominację do nagrody Prezydenta Miasta Gdańska "Młodzi Twórcy w Dziedzinie Kultury" oraz Brązową Wstęgę na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Chóralnej na Litwie (2012 r.).

Kierownictwo artystyczne w Sopockim Chórze Kameralnym CONTINUO sprawuje od sierpnia 2013 roku.

Sopocki Chór Kameralny CONTINUO powstał w 1986 roku jako Chór Kameralny Uniwersytetu Gdańskiego. W roku 1990 zespół usamodzielnił się uzyskując patronat miasta Sopotu i Bałtyckiej Agencji Artystycznej. W tymże roku zmienił swoją nazwę na Sopocki Chór Kameralny CONTINUO. Od 2012 roku chór działa pod egidą Fundacji CONTINUO.

Promując kulturę Sopotu w Polsce i kulturę polską za granicą chór koncertował w Niemczech, Holandii, Rosji, Danii, Szwecji, Szwajcarii, Francji, Czechach, Włoszech, Hiszpanii, Litwie, Anglii, Walii, Szkocji, Meksyku, Brazylii i Ekwadorze.

Obok małych form muzycznych á cappella, Continuo śpiewa także wielkie formy oratoryjne, a wśród nich: Msza Koronacyjna i Requiem - W. A. Mozarta, Stabat Mater - G. Rossiniego, Deutches Requiem - J. Brahmsa, Requiem - J. Haydna, Nieszpory Ludźmierskie - J. K. Pawluśkiwicza, Misa Criolla - A. Ramireza, Gloria - A.Vivaldiego, Requiem dla mojego przyjaciela - Z. Preisnera, Msza góralska - T. Maklakiewicza.

We współpracy z chórami, orkiestrami i zespołami Wybrzeża Gdańskiego chór występował na scenach Teatrów Muzycznych w Gdyni i Wrocławiu oraz w Gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej. W lipcu 1997 roku wziął udział w charytatywnym koncercie na rzecz powodzian, a w czerwcu 1999 witał Ojca Świętego na Hipodromie w Sopocie. Oprócz samej przyjemności ze śpiewania Continuo także stara się pomagać. Chór śpiewa na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Oddziału Dziecięcego Szpitala, Caritas, Hospicjum w Sopocie oraz zaprzyjaźnionych fundacji trójmiejskich.
Sopocki Chór Kameralny CONTINUO ma w dorobku kasetę z muzyką różną oraz cztery płyty: z kolędami z towarzyszeniem Państwowej Orkiestry Kameralnej w Słupsku i solistów (m.in. Zbigniewa Wodeckiego i Jacka Zielińskiego!) pod kierownictwem Bohdana Jarmołowicza; z polskimi kolędami a cappella oraz "Ale Meksyk!" z muzyką m.in. meksykańską, aztecką oraz kolumbijską. Ostatnia płyta to Hodie Christus natus est, która zawiera kolędy z różnych stron świata.

Od sierpnia 2013 roku kierownictwo artystyczne chóru sprawuje Leszek Gołąb - absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej, dyrygent męskiego chóru Echo z Tczewa oraz orkiestry symfonicznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdyni.

Podczas swojej działalności do czerwca 2013 roku daliśmy ponad 650 koncertów. Jesteśmy amatorami wykonującymi na co dzień różne zawody, ale łączy nas umiłowanie śpiewu.

www.continuo.sopot.pl