RozŚPIEWAJ się NAD MORZEM! -
Warsztaty "PRZESTRZEŃ GŁOSU - GŁOS W PRZESTRZENI"
Marcowe spotkanie z pieśnią w Off de BICZ!
5 - 6 marca 2011r.
(sobota, niedziela, godz. 11.00 -16.00)
Warsztaty techniki wokalnej - techniki wykonawcze pieśni obrzędowej wpisanej w tradycję ludową Polski, Rosji, Ukrainy.
Spotkanie poprowadzi JACEK OZIMEK - nauczyciel i badacz technik głosowych opartych o archaiczne i tradycyjne techniki wykonawcze. Organizator i współorganizator warsztatów artystycznych (wokalnych oraz teatralnych ) o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Uczestnik warsztatów mistrzowskich (technika wokalna), w konserwatoriach Rosji i Ukrainy, uczestnik wypraw etnograficznych i etnomuzykologicznych (polskie pogranicze, Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Bułgaria), warsztatów prowadzonych przez solistów zespołu "Drevo" z Kijowa , "Pisniahorki" oraz innych grup muzycznych z Europy. Prowadził wiele warsztatów mistrzowskich: "Tradycyjny śpiew Słowian", "Polska Pieśń Archaiczna". Praktykę wokalną odbył w niemieckiej szkole Alterthums. Edukację wokalną realizował pod okiem prof. Anny Mickiewicz, u której zdobył umiejętności dotyczące techniki śpiewu klasycznego, pod okiem prof. Bogny Toczyskiej odkrywał tajniki prawidłowej artykulacji i ekspresji głosu. Uczestnik spotkań warsztatowych: "Słowo i głos w teatrze", "Teatr a natura", "Rytm i polifonia w kreacji artystycznej". Obecnie jest dyrektorem Kliniki Diagnostycznej i Terapeutycznej, specjalizującej się m.in. w kształceniu i terapii głosu oraz współpracuje z Sopocką Sceną Off de BICZ prowadząc kobiecy zespół śpiewaczy Poghanky.
Warsztat realizowanych jest w trakcie odrębnych spotkań sesyjnych i skierowany jest do tych osób, które są zainteresowane nabyciem umiejętności śpiewania przy wykorzystaniu techniki głosu białego. Każda sesja realizowana będzie w ciągu weekendu (sobota - niedziela) i poświęconą będzie odrębnemu tematowi:
1. O człowieku grzesznym - pieśni opowiadające o małości człowieka i wielkości świata .
2. O przestrzeni obrzędu - pieśni wykonywane przy określonych sytuacjach życia. Są to pieśni wykorzystujące jedyne w swoim rodzaju sposoby wykonawcze.
3. O pieśni wesołej - pieśni wykonywane w trakcie ogólnej zabawy, pieśni nawołujące do zabawy, pieśni życzeniowe itd.
Istota pracy sesyjnej opierać się będzie na następującym schemacie:
Ćwiczenia fizyczne (niezbędny wygodny strój) / ćwiczenia oddechowo-emisyjne / współśpiew / nauka pieśni.
ZAPRASZAMY!!!